USD
НБУ
41.49
Готівка
41.75
EUR
НБУ
45.19
Готівка
45.85
Втрати орків: 5 6 6 7 1 0 (+1100)
USD
НБУ
41.49
Готівка
41.75
EUR
НБУ
45.19
Готівка
45.85

В Україні з'явиться військова поліція, яка розшукуватиме дезертирів: Зареєстровано законопроєкт

Підпорядковуватиметься така поліція головнокомандувачу ЗСУ
ЗСУ військова поліція
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Верховна Рада розгляне доопрацьований законопроєкт №6569-д про створення військової поліції. Його вже сьогодні передали на розгляд комітету.

Документом визначається статус військової поліції, правові засади організації діяльності, загальна структура та особовий склад, підстави та порядок застосування заходів фізичного впливу, спеціальних засобів, вогнепальної зброї військовослужбовцями військової поліції, правовий та соціальний захист особового складу військової поліції.

Згідно з документом, підпорядковуватиметься така поліція головнокомандувачу ЗСУ і займатиметься правопорушеннями, які вчинили військовослужбовці ЗСУ, Міноборони та Державної служби транспорту, зокрема проводитиме службові розслідування.

Також вона супроводжуватиме колони військових транспортних засобів та транспортних засобів спеціального призначення. Працівники військової поліції зможуть зупиняти військові транспортні засоби та перевірятимуть документи у разі порушень водіями ПДР.

Така поліція комплектуватиметься за рахунок чисельності Збройних сил України, проте не може перевищувати 1,5% їхньої чисельності.

У пояснювальній записці зазначається, що діюча Військова служба правопорядку у ЗСУ не має повноважень щодо здійснення оперативно-розшукових заходів і притягнення осіб до відповідальності. – "Водночас відсутність належного розшуку дезертирів та інших осіб, які самовільно залишили місця несення служби, незабезпечення невідворотності їх покарання може негативно позначатися на стані боєготовності та правопорядку у ЗСУ та інших військових формуваннях".

Військова служба правопорядку

Зазначимо, що сьогодні воєнними злочинами в Україні займається військова служба правопорядку (ВСП). 

Патрулі й посадовці ВСП можуть виконувати особистий огляд громадян, речей, які в них є, транспортних засобів і речей, які вони перевозять.

Також вони вивчають обставини злочинів та інших правопорушень, вчинених у військових частинах та на військових об’єктах.

Читайте також:
Болгарія може передати Україні Болгарія може передати Україні "надлишкові" боєприпаси
На Одещині голова селищної ради організував розкрадання 2,4 млн грн, призначених на ліквідацію російських обстрілів На Одещині голова селищної ради організував розкрадання 2,4 млн грн, призначених на ліквідацію російських обстрілів
В окупантів може з’явитись ще один тип дрона-камікадзе В окупантів може з’явитись ще один тип дрона-камікадзе
Волонтер Владіміров під час війни збагатився кількома автомобілями преміум-класу та їздить на відпочинок за кордон, – розслідування Волонтер Владіміров під час війни збагатився кількома автомобілями преміум-класу та їздить на відпочинок за кордон, – розслідування