USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 5 1 1 0 (+1270)
USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65

В Україні вводять нові правила для експорту агропродукції й захисту прав агропідприємців в умовах воєнного стану

Постанова набирає чинності через 10 днів з дня опублікування, тобто з 10 листопада
агросектор
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Уряд схвалив постанову №1132 "Про реалізацію експериментального проєкту з верифікації суб’єктів агропромислового комплексу в умовах воєнного стану". Документ змінює правила експорту аграрної продукції, поінформували в пресслужбі Кабміну.

Нові правила мають унеможливити зловживання та порушення законодавства під час експорту агропродукції. А також захистити права агропідприємців, які дотримуються законодавства щодо експорту.

"Буде сформований перелік верифікованих суб’єктів агропромислового комплексу, які здійснюють експорт товарів. Зокрема, зернових, олійних і продуктів перероблення", – йдеться в повідомленні.

Підприємець для включення в перелік експортерів повинен відповідати чотирьом критеріям:

  • Бути платником ПДВ на момент подачі заявки на експорт та станом на 23 лютого 2022 року.
  • Не мати податкового боргу з повернення валютного виторгу.
  • Щодо підприємця не складали акт ДПС про відсутність за місцем юридичної реєстрації при перевірці дотримання валютного законодавства.
  • Підприємець має документальне підтвердження від банку, з яким працює, що з 23 лютого 2022 року по 27 жовтня 2023 року провів хоча б одну успішну експортну операцію, по якій було повернення валютного виторгу.

Як це працює?

Для включення в перелік верифікованих експортерів підприємець, по-перше, має зареєструватись в державному аграрному реєстрі (ДАР), якщо він там ще не зареєстрований. По-друге, отримати лист підтвердження з банку щодо проведення успішної експортної операції. І третій крок – подати заявку в ДАР, де вказати код платника ПДВ та додати скан копії листа з банку.

Рішення про включення в перелік експортерів повинні ухвалити протягом трьох робочих днів після подачі заявки.

Оновлення відомостей про агропідприємців, які включені до переліку верифікованих суб’єктів, будуть щодня.

Постанова набирає чинності через 10 днів з дня опублікування, тобто з 10 листопада. До того часу митниця здійснює оформлення експорту за звичними процедурами, які діяли сьогодні.

Нагадаємо, ми писали, що у перші сім місяців повномасштабного російського вторгнення більшу частину українського зерна, що пройшла через прикордонні пункти Румунії, експортували сумнівні українські компанії, які звинувачуються в несплаті податків та інших злочинах.

Новини за темою: Україна з початку цього року експортувала 41 тис. тонн меду
Читайте також:
За десять місяців поточного року в Україні зафіксували 250 тисяч жертв домашнього насильства За десять місяців поточного року в Україні зафіксували 250 тисяч жертв домашнього насильства
Цьогоріч Україна отримала від Південної Кореї більше снарядів, ніж від усієї Європи, – ЗМІ Цьогоріч Україна отримала від Південної Кореї більше снарядів, ніж від усієї Європи, – ЗМІ
"Питання кількох місяців": Гетманцев анонсував підвищення акцизу на автогаз
Президент Болгарії наклав вето на надання Україні старих бронетранспортерів Президент Болгарії наклав вето на надання Україні старих бронетранспортерів