USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90
Втрати орків: 5 6 5 6 1 0 (+990)
USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90

В Україні студенти та поліція проходитимуть базову військову підготовку

Організація та супроводження базової військової підготовки студентів та поліцейських покладається на Міноборони, Міносвіти і науки, МВС
Військові навчання
Джерело: відкриті джерела

Студенти та поліцейські в Україні будуть проходити базову військову підготовку. Кабінет міністрів затвердив порядок. Про це у Telegram повідомив постійний представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Відповідно до статті 10-1 закону України "Про військовий обовʼязок і військову службу", уряд затвердив порядок проведення базової загальновійськової підготовки громадян України, які здобувають вищу освіту, та поліцейських.

Кабмін встановив, що базову військову підготовку будуть проходити чоловіки (жінки – добровільно), які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти.

Передбачено також, що базову підготовку згідно з навчальним планом проходять:

  • курсанти вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти;
  • курсанти закладів вищої освіти зі специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських;
  • поліцейські під час проходження первинної професійної підготовки у закладах освіти зі специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських.

Установлено, що організація та супроводження базової військової підготовки студентів та поліцейських покладається на Міністерство оборони, Міністерство освіти і науки, Міністерство внутрішніх справ, інші державні органи та органи місцевого самоврядування (за згодою) та Генеральний штаб ЗСУ.

Раніше ми писали, що строкової служби більше не буде, натомість обов’язкове навчання мають пройти громадяни у віці від 18 до 24 років. Попередньо, місце та час підготовки можна буде обрати самому. У мирний час його термін складатиме п’ять місяців, у воєнний час – три. При цьому за людиною зберігатиметься робоче місце. З 2025 року така підготовка буде запроваджена у вищих навчальних закладах.

Читайте також:
На Чернігівщині чоловік погрожував підірвати будинок із родичами всередині На Чернігівщині чоловік погрожував підірвати будинок із родичами всередині
В Україні від мобілізації вже заброньовано 800 тис. людей В Україні від мобілізації вже заброньовано 800 тис. людей
В Україні запроваджують електронні протоколи для фіксації порушення ПДР В Україні запроваджують електронні протоколи для фіксації порушення ПДР
Житель Рівненщини, який палив авто військових на замовлення РФ, отримав підозру Житель Рівненщини, який палив авто військових на замовлення РФ, отримав підозру