
В Україні можуть мобілізувати до лав ЗСУ обмежено придатних громадян, однак Рада національної безпеки і оборони готує роз'яснення цьому терміну, щоб він не мав подвійного-потрійного трактування. Про це повідомив секретар РНБО Олексій Данілов в ефірі телемарафону.
"Є в наших нормативно-правових документах термін – відповідний або умовно відповідний. Треба дати тлумачення, хто такий умовно придатний, де люди, які мають такий припис у своїх документах, можуть використовуватися", – сказав він.
За його словами, коли такі люди потрапляють у ті чи інші частини з умовною придатністю, є процеси у командирів.
"Тому для того, щоб закрити це питання раз і назавжди, рішенням Ради нацбезпеки і оборони дано доручення роз'яснити цей документ, щоб не було подвійного-потрійного трактування цієї норми", – зазначив секретар РНБО.
При цьому додав, що "сьогодні, згідно з рішенням Ради національної безпеки і оборони, це питання буде вирішено".
Що таке обмежено придатний і чи підлягають такі особи мобілізації?
Варто уточнити, що обмежено придатні громадяни не підлягають призову в мирний час, однак під час воєнного стану такий статус не означає, що військовозобов'язаний відтермінований від служби в армії.
У мирний час є досить широкий список хвороб, які роблять людину непридатною до служби. Однак в умовах воєнного стану цей список значно звужується.
Якщо говорити про рід військ, то визнані обмежено придатними до військової служби не можуть служити в десантних військах, плавскладі, морській піхоті, у спецозброєннях.
Водночас вони придатні до служби в частинах забезпечення, військових комісаріатах, установах, організаціях, навчальних закладах тощо.
Які саме служби та військові роботи протипоказані людині з обмеженою придатністю, позначають під час проходження медичної комісії.