USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 5 7 0 (+440)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

В Україні існує ризик виникнення та поширення захворювання на кір: Що треба робити

Медики закликають вакцинуватися
вакцинация
Джерело: відкриті джерела

У Києві запускають кампанію з вакцинації проти кору, паротиту та краснухи через ризик виникнення та розповсюдження кору. Завідувачка відділу імунопрофілактики ДУ "Київський міський центр контролю та перевірки хвороб МОЗ України" Людмила Самчук в ході брифінгу закликала містян проводити вакцинації. 

Експерт зазначила, що в Україні на сьогодні існує ризик виникнення та поширення захворювання на кір. Це одна з найзаразливіших інфекції у світі.

"За шість місяців цього року в Україні зареєстрована незначна кількість захворювань – це тільки 20 випадків. Але хочу вам сказати, що і попередній спалах, який відбувався у 2017–2019 роках, ми також розпочинали з поодиноких випадків захворювання", – зауважила Самчук. 

Новини за темою: Чи дієвою була вакцина від COVID-19: Роз’яснення лікарки-інфекціоністки

За її словами, на початку спалаху більшість випадків припадає саме на дитяче населення. Тому українці мають зрозуміти, що саме дитяче населення може бути причиною початку великого спалаху і великого розповсюдження цього захворювання.

Всього у 2017 році, за словами Людмили Самчук, 72 відсотки від хворих складали діти, а надалі в наступні роки – це захворювання перекинулося й на доросле населення.

Також Самчук наголошує, що саме нещеплені особи можуть послужити початком зростанням захворювання на кір, а також виникненню спалаху, в тому числі з організованих колективів. 

Що відомо про хворобу? 

Кір – небезпечна хвороба, яка загрожує невакцинованим дітям і дорослим. Вона передається повітряно-крапельним шляхом і надзвичайно заразна. З 10 нещеплених людей, які контактували із хворим, дев'ятеро захворіють. Специфічних ліків проти кору немає.

Згідно з планом вакцинації в Україні дітям потрібно робити два щеплення вакциною КПК: в один рік і в шість років. Якщо дитина пропустила планове щеплення, МОЗ рекомендує наздогнати його якнайшвидше. Дітям віком понад шість років, у яких немає щеплення КПК, рекомендовано ввести дві дози вакцини з інтервалом між ними не менше ніж місяць.

Читайте також:
У Києві під час ремонтних робіт обвалився Дегтярівський міст: UWN дізнався, як це сталося У Києві під час ремонтних робіт обвалився Дегтярівський міст: UWN дізнався, як це сталося
Ексочільник Ексочільник "Київводоканалу" вкрав майже 65 млн гривень на початку російського вторгнення
Знайшли наркотиків на 50 млн гривень: У Києві викрили масштабне наркоугруповання. Відео Знайшли наркотиків на 50 млн гривень: У Києві викрили масштабне наркоугруповання. Відео
У Києві викрили У Києві викрили "детективне агентство", яке продавало інформацію про українців, – СБУ