USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90
Втрати орків: 5 6 6 7 1 0 (+1100)
USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90

В одній з військових частин Чернігівщини купували генератори за завищеними цінами. Збитки становлять майже 40 млн гривень

Зокрема були закуплені генератори за безпідставно завищеною ціною, більшість з яких не видавалася військовим
військові
Джерело: відкриті джерела

На Чернігівщині в одній з військових частин були виявлені порушення майже на 40 млн гривень. Зокрема були закуплені генератори за безпідставно завищеною ціною, більшість з яких не видавалася військовим. Про це повідомляє Міністерство оборони України.

Так, аудитори встановили порушення, що призвели до збитків державі на суму 38,8 млн гривень. Наймасштабнішим стало безпідставне завищення вартості придбаних у 2022 році генераторів, що спричинило 37,1 мільйона гривень збитків.

Аудит встановив, що посадові особи військової частини укладали додаткові угоди з постачальниками, чим істотно змінювали умови договору. Через це вони закупили на 163 генератори менше від встановленої потреби, додають у відомстві.

"Причому в період із жовтня 2022-го по квітень 2023 року, коли генератори були критично потрібні військовим, більшість із них до військових частин не постачалися, а накопичувалися на складах. Частка виданих генераторів для користування не перевищила 15% від закуплених", – кажуть у міністерстві.

Також були встановлені інші порушення на загальну суму 1,7 млн гривень. А ще – факти перешкоджання діям аудиторів під час перевірки, додають у відомстві. Міноборони передало до правоохоронців матеріали щодо порушень посадовців, які призвели до збитків. Зокрема йдеться про командира військової частини.

Раніше ми писали, що Кабмін звільнив голову Держспецзв'язку та його заступника, а правоохоронці повідомили їм про підозру у заволодінні державними коштами у сумі понад 62 млн гривень. У матеріалах справи йдеться про закупівлі 2021–2022 років, коли Держспецзвʼязку мали придбати засоби інформатизації для створення системи захищених реєстрів даних і зробили це за завищеною вартістю. 

Читайте також:
Люди важливі, але це не значить, що можна подарувати росіянам 30% нашої землі, – Зеленський Люди важливі, але це не значить, що можна подарувати росіянам 30% нашої землі, – Зеленський
Росіяни вбили в Україні 562 дитини Росіяни вбили в Україні 562 дитини
Окупанти захопили село Прогрес на Донеччині, – DeepState Окупанти захопили село Прогрес на Донеччині, – DeepState
Майже 3 млн українців з прифронтових зон було евакуйовано за час повномасштабного вторнення Майже 3 млн українців з прифронтових зон було евакуйовано за час повномасштабного вторнення