USD
НБУ
36.57
Готівка
37.80
EUR
НБУ
38.87
Готівка
41.10
Втрати орків: 2 7 6 6 7 0 (+400)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.80
EUR
НБУ
38.87
Готівка
41.10

Україна вперше вийшла з групи економічно невільних країн за підсумками 2021 року: Рейтинг Інституту Фрейзера

Звіт ґрунтується на даних за 2021 рік, у ньому Україна посіла 112-те місце зі 165 юрисдикцій
Економічна свобода світу: Річний звіт за 2023 рік
Економічна свобода світу: Річний звіт за 2023 рік
Джерело: відкриті джерела

Україна вийшла з групи економічно невільних країн. Це сталося вперше. Такі дані наводять у звіті "Економічна свобода у світі", який готує канадський аналітичний центр Інститут Фрейзера. Про це повідомляє Forbes.

Зазначається, що звіт ґрунтується на даних за 2021 рік, у ньому Україна посіла 112-те місце зі 165 юрисдикцій. 

"Усі 165 юрисдикцій поділені на чотири групи від найбільш економічно вільних до невільних країн (друга і третя групи просто називаються другий і третій квартиль). Вперше Україна вийшла з останньої групи й перейшла у третій квартиль, зазначає національний партнер Інституту Фрейзера в Україні Центр Бендукідзе", – йдеться у матеріалі.

У 2021 році Україна продемонструвала прогрес в області розміру уряду, а саме в питаннях трансфертів, субсидій та державної власності на активи. Також плюс був у правовій системі завдяки запуску судової реформи. Незначний прогрес Центр Бендукідзе відзначає у регулюванні, зокрема в регулюванні кредитних ринків (контроль ставок), регулюванні підприємницької діяльності (витрати на бюрократію) та свободи конкуренції, додають у виданні.

"Натомість через високу інфляцію (10% за підсумками 2021 року) погіршились показники України у розділах надійність грошей і свобода міжнародної торгівлі", – зауважує автор.

Для довідки

У матеріалі йдеться, що автори звіту вимірюють економічну свободу за п’ятьма показниками: розмір уряду, верховенство права і захист права власності, надійність грошей, свобода міжнародної торгівлі та регулювання ринку праці та бізнесу. Такий рейтинг Інститут Фрейзера складає з 1996 року.

Раніше ми писали, що у 2023 році в Україні економічна ситуація значно покращилась порівняно з минулим роком, наразі інфляція знижується, а прогноз зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) підвищено до 3,2%. Про це розповів міністр фінансів Сергій Марченко.

Як зазначив глава Мінфіну, за підсумками 2022 року падіння економіки України становило 29,1%. Податкові надходження до загального фонду держбюджету зросли на 2% проти 2021 року, становивши 627,7 млрд гривень.  

 

Читайте також:
Україна завершила виконання всіх вимог ЄС і чекає на переговори щодо початку вступу, – Шмигаль Україна завершила виконання всіх вимог ЄС і чекає на переговори щодо початку вступу, – Шмигаль
В Україні планують розпочати виробництво бойових машин піхоти ASCOD В Україні планують розпочати виробництво бойових машин піхоти ASCOD
Україна отримала 100 млн доларів від Світового банку: Куди підуть кошти Україна отримала 100 млн доларів від Світового банку: Куди підуть кошти
Зростання економіки та сталий курс долара: Чого очікувати в 2024-му, розповів економіст Пантюхов Зростання економіки та сталий курс долара: Чого очікувати в 2024-му, розповів економіст Пантюхов