USD
НБУ
41.46
Готівка
41.65
EUR
НБУ
45.35
Готівка
45.85
Втрати орків: 5 6 4 6 2 0 (+980)
USD
НБУ
41.46
Готівка
41.65
EUR
НБУ
45.35
Готівка
45.85

Україна почала реєструвати судна для проходу коридорами у Чорному морі

Україна поки не визначилася з термінами, скільки діятимуть коридори у Чорному морі
зерно агропродукція
Джерело: відкриті джерела

Україна почала реєструвати торгові судна, які готові пройти тимчасовими коридорами у Чорному морі. Про це повідомляє речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук в ефірі телемарафону.

Він наголосив, що судновласників та капітанів суден було попереджено про загрозу з боку російського флоту та мінну небезпеку у Чорному морі.

"Тому, звісно, це все буде відбуватися під наглядом Збройних сил України. Усе можливе, що від нас залежить, щодо забезпечення безпеки, ми робимо. І зараз уже відкрита реєстрація, координатор уже працює", - сказав речник.

При цьому Плетенчук не розкрив подробиць про кількість суден, які вже пройшли реєстрацію. Він зазначив, що "наразі всі подробиці щодо цього заходу ми поки що розкривати не можемо".

Також Україна поки не визначилася з термінами, скільки діятимуть коридори у Чорному морі.

"Ці терміни зараз ще не визначені. Насправді той стан, у якому все це працює, він теж, на жаль, є таким, що обумовлений тими подіями, які відбуваються в Чорному морі, тому що у нормальній ситуації все це відбувається набагато ширше, простіше і безпечніше", - пояснив він.

За словами речника, тимчасові коридори повинні допомогти у подоланні міжнародної гуманітарної кризи, а також дати можливість компаніям забрати судна, які перебувають у "гуманітарному полоні" через агресію Росії.

Нагадаємо, 10 серпня в Україні оголосили тимчасові коридори для торговельних суден, що йдуть між портами Чорноморська, Одеси та Южного.

Вказані маршрути в першу чергу використовуватимуть для виходу цивільних суден з портів Чорноморська, Одеси та Южного, що перебувають там з початку повномасштабного вторгнення. 

До проходу маршрутами допускатимуться судна, власники або капітани яких офіційно підтверджують готовність до плавання в таких умовах.

Читайте також:
ЄБРР виділить Україні ще 200 млн євро на енергобезпеку ЄБРР виділить Україні ще 200 млн євро на енергобезпеку
Командир відділення одного із суден ВМС вимагав з підлеглих плату за відгул на сушу Командир відділення одного із суден ВМС вимагав з підлеглих плату за відгул на сушу
Стало відомо, коли Україна може отримати запрошення на вступ до НАТО Стало відомо, коли Україна може отримати запрошення на вступ до НАТО
Трагедія MH17: Кропачов є фактично ворогом Росії, адже у 2014 році передав до Києва докази збиття малайзійського Трагедія MH17: Кропачов є фактично ворогом Росії, адже у 2014 році передав до Києва докази збиття малайзійського "Боїнгу" російськими терористами