USD
НБУ
41.46
Готівка
41.65
EUR
НБУ
45.35
Готівка
45.85
Втрати орків: 5 6 4 6 2 0 (+980)
USD
НБУ
41.46
Готівка
41.65
EUR
НБУ
45.35
Готівка
45.85

Спалах гепатиту А на Вінниччині: Розпочато вакцинацію медиків

До області вже доставлено 1060 доз вакцин для щеплення медичних працівників
гепатит А
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

На Вінниччині розпочато вакцинацію медиків, які борються зі спалахом гепатиту А. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Наразі вакцинують медиків, які працюють в лікарнях із хворими на гепатит А, працівників екстреної медичної допомоги та фахівців громадського здоровʼя, задіяних у ліквідації спалаху. До області вже доставлено 1060 доз вакцин для щеплення медичних працівників. 

Окрім того, щеплення також передбачені для близького оточення пацієнтів із підтвердженим діагнозом, зокрема сімей, які проживають спільно, або близьких, з ким контактували напередодні захворювання. 

Додатково до Вінниці доставлено ще 1100 доз вакцин від гепатиту А, які будуть використовуватися для щеплення дітей та вакцинації в закритих колективах.

"Над розслідуванням чотирьох факторів спалаху паралельно працюють групи контролю та епідеміологічної безпеки. Вже обстежено більше ніж 100 осіб, робота яких повʼязана з обслуговуванням населення, продуктами харчування та іншими епідемічно небезпечними сферами, зокрема на ринках та стихійних точках продажу продуктів", – зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін. 

Продовжується додатковий лабораторний контроль на об’єктах водопостачання та підприємствах, які забезпечують продаж питної води та її розвезення. Після засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на рівні області будуть визначені додаткові профілактичні заходи в місті. 

На стаціонарному лікуванні з підтвердженим діагнозом сьогодні перебуває 174 пацієнти, серед них – 29 дітей. Ще 25 пацієнтів одужали, їх виписали з медзакладів. 

Попередньо розглядаються чотири різні джерела інфекції, які могли призвести до  спалаху вірусного гепатиту А на Вінниччині. Кожен з факторів опрацьовується паралельними командами з широким лабораторним контролем. Також лікарі додатково опитують пацієнтів з підтвердженими діагнозами та уточнюють зв’язки, які вказують на спільне джерело інфікування.

Читайте також:
Українські суперфуди: Продукти, які містять багато корисних компонентів Українські суперфуди: Продукти, які містять багато корисних компонентів
Американські науковці розробили біонічний протез ноги, яким може керувати мозок Американські науковці розробили біонічний протез ноги, яким може керувати мозок
Меланома – одне з найнебезпечніших онкологічних захворювань. Як розпізнати і чи можна вилікувати Меланома – одне з найнебезпечніших онкологічних захворювань. Як розпізнати і чи можна вилікувати
В Україні фіксують спалахи кишкової інфекції. Які симптоми та як не захворіти В Україні фіксують спалахи кишкової інфекції. Які симптоми та як не захворіти