USD
НБУ
41.46
Готівка
41.65
EUR
НБУ
45.35
Готівка
45.85
Втрати орків: 5 6 4 6 2 0 (+980)
USD
НБУ
41.46
Готівка
41.65
EUR
НБУ
45.35
Готівка
45.85

Словаччина заборонила переробку і продаж українського зерна. У ньому нібито знайшли отруйну речовину

У партії української пшениці "було підтверджено наявність пестициду"
українське зерно
Джерело: відкриті джерела

Міністерство сільського господарства Словаччини розпорядилося заборонити обробку та продаж імпортованого з України зерна. Про це повідомляє пресслужба відомства.

Рішення було ухвалено після того, як у партії пшениці з України вагою 1500 тонн, яку відправляли на мелення, "було підтверджено наявність пестициду, який не дозволено в ЄС, який чинить негативний вплив на здоров'я людини".

"Міністерство сільського господарства та розвитку сільських територій разом із підпорядкованими організаціями забезпечить відбір зразків усього зерна та борошна з України, що вже зберігається в Словаччині", – зазначає міністерство.

Про результати аналізу партії українського зерна Словаччина повідомить усі країни – члени ЄС та українського посла Мирослава Кастрана.

"Міністерство сільського господарства та розвитку сільських територій Словаччини не рекомендує імпортувати будь-яке українське зерно та зернові продукти", – йдеться в заяві.

Як відомо, Україна є одним із найбільших світових експортерів зерна.

Що таке пестициди?

Пестициди – це хімічні препарати, які використовуються для захисту сільськогосподарських рослин від комах, бур'янів, цвілі та інших шкідників.

Пестициди потенційно токсичні для людини і можуть чинити як гостру, так і хронічну токсичну дію залежно від дози та шляху потрапляння в організм людини.

Такі хімічні препарати, як зазначають у ВООЗ, є однією з головних причин смерті внаслідок отруєння, особливо в країнах із низьким або середнім рівнем доходу.

Тим часом у Польщі створять спеціальну слідчу групу з розслідування практики нелегального імпорту українського зерна до країни.

Читайте також:
МВФ змінює свого представника в Україні МВФ змінює свого представника в Україні
ЄБРР виділить Україні ще 200 млн євро на енергобезпеку ЄБРР виділить Україні ще 200 млн євро на енергобезпеку
Стало відомо, коли Україна може отримати запрошення на вступ до НАТО Стало відомо, коли Україна може отримати запрошення на вступ до НАТО
Трагедія MH17: Кропачов є фактично ворогом Росії, адже у 2014 році передав до Києва докази збиття малайзійського Трагедія MH17: Кропачов є фактично ворогом Росії, адже у 2014 році передав до Києва докази збиття малайзійського "Боїнгу" російськими терористами