USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 9 0 8 0 (+510)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Резолюція про Волинську трагедію: Сейм Польщі схвалив документ про примирення

Лукаш Ясіна вимагав від Зеленського вибачитися за Волинь
Польща
Джерело: відкриті джерела

Сейм Польщі ухвалив резолюцію про вшанування пам'яті жертв Волинської трагедії у її 80-ті роковини, заявивши, що польсько-українське примирення повинно включати "визнання провини і вшанування пам'яті жертв". Про це повідомляє Onet.

У голосуванні взяли участь 440 депутатів, усі проголосували "за".

"Документ згадує про події 11 липня 1943 року на Волині, коли, згідно з текстом резолюції, відбулася кривава неділя – кульмінаційний момент Волинської трагедії, яку польські депутати називають геноцидом. У резолюції акцентується, що того дня українські підрозділи ОУН і Української повстанської армії (УПА), часто підтримувані українським цивільним населенням, напали на 99 сіл колишнього Волинського воєводства, населених поляками, і вбили значну частину їхнього населення", - пише видання.

Крім того, в документі йдеться, що з 2016 року 11 липня відзначається як Національний день пам'яті жертв геноциду, під час якого "було вбито понад 100 тисяч поляків – часто у дуже жорстокий спосіб".

"Сейм Республіки Польща хоче вшанувати пам'ять усіх жертв Волинської трагедії. Особливого визнання заслуговують ті представники української нації, які, ризикуючи життям, протистояли злочину, скоєному їхніми земляками", – зазначено в резолюції.

Водночас в ухвалі пояснюють, що польсько-українське примирення, яке роками вибудовувалося представниками обох народів, "повинно включати також визнання провини і вшанування пам'яті жертв років Другої світової війни".

"Необхідно провести ексгумацію, гідне поховання та вшанування пам'яті всіх жертв геноциду на східних прикордонних землях", – наголосили в резолюції.

Раніше

У кінці травня речника Міністерства зовнішніх справ Польщі Лукаша Ясіну відправили у безстрокову відпустку. посадовця відсторонили у зв'язку з його заявою про Волинську трагедію, коли він вимагав від президента України Володимира Зеленського "вибачень і більшого каяття". Про це повідомляло польське радіо RMF.

"Українська держава цього не зробила (не попросила вибачень за Волинську трагедію, – ред.), але президент Зеленський має взяти на себе більше відповідальності за Україну", – сказав Ясіна в інтерв'ю Onet 19 травня.

За інформацією RMF, відсторонення речника МЗС Польщі пов'язане саме з цією заявою. Таку заяву речник польського МЗС зробив напередодні роковин 80-річчя Волинської трагедії. 

Формально Ясіна перебуває у відпустці, але безстроково. ЗМІ стверджує, що речник вже не повернеться на свою посаду.

Ясіна заявляв, що він "майже волинянин" та "особисто підходить" до Волинської трагедії, тому що "виріс серед людей, які звідти втекли".

Що таке Волинська трагедія?

Волинська трагедія – взаємні етнічні чистки польського та українського населення, здійснені Українською повстанською армією та польською Армією Крайовою за участю польських батальйонів шуцманшафту, радянських партизанів та українського й польського цивільного населення у 1943 році під час Другої світової війни на Волині. Йдеться про десятки тисяч загиблих.

17 грудня 2014 року під час виступу у Варшаві перед обома палатами польського парламенту та за присутності польського президента Броніслава Коморовського, прем’єр-міністра Польщі Еви Копач і членів уряду Польщі президент Петро Порошенко попросив у поляків пробачення за Волинську трагедію.

На початку червня 2016 року відомі українці, серед яких резиденти Леонід Кравчук і Віктор Ющенко звернулись з відкритим Зверненням до проводу Польської держави та всього суспільства, в якому були слова "пробачаємо та просимо про вибачення".

Читайте також:
В Україні створений міжнародний Альянс оборонних індустрій В Україні створений міжнародний Альянс оборонних індустрій
У НАТО очікують, що Україна і Польща зможуть вирішити конфлікт У НАТО очікують, що Україна і Польща зможуть вирішити конфлікт
Україна не вважає польське розслідування щодо падіння ракети у Пшеводуві завершеним, - ЗМІ Україна не вважає польське розслідування щодо падіння ракети у Пшеводуві завершеним, - ЗМІ
У Польщі офіційно заявили, що ракета, яка минулого року впала на територію села Пшеводув, була українською У Польщі офіційно заявили, що ракета, яка минулого року впала на територію села Пшеводув, була українською