USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 9 0 8 0 (+510)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Радник Львової-Бєлової має зв’язки з неонацистами, – Reuters

Сам російський чиновник заперечує свій зв'язок з неонацизмом
Олексій Петров
Олексій Петров
Джерело: відкриті джерела

Російський чиновник Олексій Петров, який бере участь у незаконній депортації українських дітей до Росії, пов'язаний з рухами прихильників переваги білої раси та неонацистів. Про це пише Reuters.

Видання зазначає, що розміщені ним матеріали в інтернеті в період з 2011-го по 2014 рік залишалися в його акаунті в соціальній мережі до кінця липня цього року. Після поставлених питань він видалив кілька відео, відписався від двох ультраправих онлайн-груп і закрив публічний доступ до одного зі своїх акаунтів. 27-річний Петров – радник апарату уповноваженого президента Росії з прав дитини Марії Львової-Бєлової.

Reuters виявив, що коли Петрову було від 16 до 19 років, він розмістив щонайменше три пости в соціальних мережах, що містять відео, зображення або публікації ультраправої організації, створеної в Росії, яка пропагує верховенство білої раси, а також три зображення та гасла, пов'язані з неонацизмом.

Псевдонім Петрова в Skype містить назву організації прихильників переваги білої раси "Вотанюгенд", а його нікнейм в Instagram містить закодоване відсилання до Адольфа Гітлера, широко використовуване в ультраправих колах.

Станом на 31 липня цього року він не міняв свій логін у Skype. Його обліковий запис в Instagram була відключений, але агентство Reuters змогло розпізнати дескриптор, оскільки Петров пов'язав його зі свого облікового запису в російській соцмережі "ВКонтакте". Він видалив це посилання в той же день, коли Reuters направив питання про його діяльність в інтернеті його роботодавцю.

Приватна розвідувальна служба Molfar, що базується в Лондоні, публічно розкрила у звіті від 3 січня 2023 року про вивезення Росією дітей з України, що нікнейм Петрова в Skype – wotan_jugend8989.

Аккаунт Петрова в Instagram мав логін fanat1k8814. Цифри 88 зазвичай використовуються неонацистами, оскільки "H"- для "Heil" і "Hitler" – є восьмою літерою в алфавіті. Число 14 в ультраправих колах асоціюється з "Чотирнадцятьма словами" – слоганом, придуманим Девідом Лейном, членом американської групи прихильників переваги білої раси "Орден". Слоган відноситься до захисту чистоти білої раси.

Петров також опублікував у своєму акаунті "ВКонтакте" 16 вересня 2012 року фотографію, на якій зображена футболка з варіацією кельтського хреста. За даними Fare Network, групи громадянського суспільства, яка займається моніторингом екстремізму у футболі, цей символ асоціюється з неонацистами. На цьому ж знімку зображена бейсболка з цифрами "88" спереду.

Петров відписався від більш ніж 150 груп "ВКонтакте" після того, як агентство Reuters відправило свої питання про список груп, на які він підписаний. Одна з них під назвою Stay White позиціонує себе як групу слов'ян, охочих відродити "Велику Росію".

Сам російський чиновник заперечує свій зв'язок з неонацизмом. У заяві, відповідаючи на питання Reuters, Петров сказав: "Однозначно, у мене ніколи не було і немає ніяких зв'язків з неонацистськими організаціями. Я ніколи не був членом і не мав акаунтів у соціальних мережах, пов'язаних з нацистськими організаціями". 

Він сказав, що не може згадати, що репостив багато років тому, і з того часу групи в соціальних мережах могли змінити свої назви, діяльність і орієнтацію.

Нагадаємо, у рішенні Європейського Союзу від 16 грудня 2022 року про введення санкцій щодо Петрова йдеться, що він "причетний до незаконного перевезення українських дітей до Росії та їх усиновлення російськими сім'ями".

Теги: Росія
Читайте також:
"Вагнер" знову може стати серйозною загрозою для України, – ISW
Росія готується до довгої війни і, ймовірно, збільшує витрати на армію, - розвідка Британії Росія готується до довгої війни і, ймовірно, збільшує витрати на армію, - розвідка Британії
Проросійська партія перемогла на парламентських виборах у Словаччині Проросійська партія перемогла на парламентських виборах у Словаччині
Переправляв Переправляв "Шахеди" з Ірану до українського кордону: Гендиректору російської авіакомпанії повідомили про підозру