USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 0 0 4 0 (+1280)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00

Путін наказав Шойгу зупинити наступ ЗСУ до жовтня, але українці можуть здійснити прорив, – ISW

Аналітики назвали умови, за яких українським військам вдасться значно просунутися на півдні
Путін
Путін
Джерело: відкриті джерела

Російський диктатор Володимир Путін наказав міністру оборони Сергію Шойгу зупинити контрнаступ Збройних сил України до жовтня. Однак ЗСУ можуть домогтися значного оперативного прориву на півдні, повідомляють в Інституті вивчення війни (ISW).

"Інсайдерське джерело в Кремлі стверджує, що Путін нібито дав міністру оборони Росії Сергію Шойгу термін в один місяць до початку жовтня 2023 року, щоб поліпшити ситуацію на фронті, зупинити українські контрнаступи і повернути російським військам ініціативу", – йдеться у звіті.

Повідомлення інсайдера може свідчити про те, що російське військове командування, можливо, віддає накази про безперервні контратаки в надії довести український контрнаступ до кульмінації, навіть якщо це коштуватиме великих втрат для російського військового потенціалу.

"Путін і Кремль представляють російські оборонні операції як велику перемогу на полі бою, а постійні російські контратаки дають змогу Кремлю стверджувати, що ці операції є окремими перемогами на тлі загальної відсутності успіхів росіян на інших ділянках фронту", – йдеться у звіті.

Аналітики припускають, що ці зусилля, ймовірно, мають на меті підірвати підтримку та довіру до українських сил в Україні та на Заході.

Українці можуть прорвати оборону на півдні

На думку експертів, українські захисники в ході контрнаступальних дій зможуть домогтися на південній лінії фронту значного оперативного прориву, якщо підтвердяться кілька ключових припущень, а саме:

  1. Російські загарбники не мають необхідних резервів і бойової потужності для підтримання своєї оборони в західній частині Запорізької області;
  2. Бійці ЗСУ зберігають достатню бойову міць, щоб продовжувати наступ після виснаження бойової потужності ЗС РФ;
  3. Російські оборонні позиції за нинішнім районом бойових дій не так сильно заміновані та добре підготовлені, як укріплення, які вже прорвали українські війська.

Водночас в ISW вважають, що ЗС РФ не мають достатніх сил, розгорнутих у Запорізькій області в Україні, щоб повністю укомплектувати свою ешелоновану оборону.

Читайте також:
Росію не виключають з ОБСЄ: В організації дали пояснення Росію не виключають з ОБСЄ: В організації дали пояснення
Глядачів можуть допустити на трибуни спортивних змагань: В Україні розробляють механізм Глядачів можуть допустити на трибуни спортивних змагань: В Україні розробляють механізм
Кабмін схвалив два документи для функціонування Міжнародного реєстру збитків, завданих Росією Кабмін схвалив два документи для функціонування Міжнародного реєстру збитків, завданих Росією
На Одещині командир взводу ППО продав 20 тонн палива, призначеного для його підрозділу На Одещині командир взводу ППО продав 20 тонн палива, призначеного для його підрозділу