USD
НБУ
40.88
Готівка
41.20
EUR
НБУ
44.38
Готівка
44.80
Втрати орків: 5 5 6 6 5 0 (+1030)
USD
НБУ
40.88
Готівка
41.20
EUR
НБУ
44.38
Готівка
44.80

Південна Корея перегляне питання постачання зброї Україні після нової угоди Путіна з КНДР

Сеул також запровадить додаткові санкції проти чотирьох кораблів, п’яти організацій і восьми осіб, причетних до передачі зброї та нафти між Росією та Північною Кореєю
Південна Корея Україна
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Південна Корея перегляне можливість постачання зброї в Україну після того як Північна Корея та Російська Федерація підписали пакт про взаємну оборону у разі війни. Про це повідомляє Yonhap News з посиланням на заяву радника з національної безпеки Чан Хо Джина.

"Уряд висловлює серйозну стурбованість і засуджує підписання угоди про всеосяжне стратегічне партнерство між Північною Кореєю та Росією, яка спрямована на зміцнення взаємного військового та економічного співробітництва", – сказав Чанг.

Він наголосив, що будь-яка співпраця, яка прямо чи опосередковано сприяє військовому зміцненню КНДР, є порушенням резолюцій Ради безпеки ООН і підлягатиме міжнародному контролю та санкціям, і пообіцяв вжити відповідних заходів.

"Ми плануємо переглянути питання збройової підтримки України... Конкретні заходи будуть оприлюднені пізніше і буде цікаво подивитися, як на це відповість Росія", – додав він.

Крім того, Сеул також запровадить додаткові санкції проти чотирьох кораблів, п’яти організацій і восьми осіб, причетних до передачі зброї та нафти між Росією та Північною Кореєю.

Видання зазначає, що наразі після війни з Україною у РФ підлягає експортному контролю 1159 позицій, а Південна Корея додасть 243 нові позиції, в результаті чого загальна кількість товарів під обмеженнями складе 1402.

Нагадаємо, що Сеул досі не постачав зброю Україні.

Що відомо про нову угоду РФ та КНДР

Москва та Пхеньян уклали договір про стратегічне партнерство, до якого також входить військова допомога одне одному у разі агресії.

Новий договір став оновленням договору 1961 року, але з певними змінами через іншу геополітичну ситуацію у світі. Хоч повний текст договору наразі не був опублікований, але, за словами помічника президента РФ Юрія Ушакова, у договорі йдеться про взаємну допомогу у разі агресії на одну з країн.

Підписаний договір, за інформацією південнокорейських ЗМІ є найважливішим для країни після розпаду СРСР у 1991 році та забезпечить більш тісну співпрацю між країнами у військовому секторі.

Читайте також:
Росія заявляє, що Україна готує підрив дніпровських дамб, щоб звинуватити РФ: В українському МЗС відповіли Росія заявляє, що Україна готує підрив дніпровських дамб, щоб звинуватити РФ: В українському МЗС відповіли
Оформити статус УБД можна буде на порталі Дія Оформити статус УБД можна буде на порталі Дія
Після заборони США бити по РФ їхньою зброєю, ЄС оголосив про розробку власної ракети Після заборони США бити по РФ їхньою зброєю, ЄС оголосив про розробку власної ракети
Корпус Корпус "Охматдиту", куди прилетіла російська ракета, не підлягає відновленню, його знесуть, – МОЗ