USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 5 7 0 (+440)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Під час окупації Київщини втікав до РФ у супроводі спецназу: Екскомуніст Симоненко отримав підозру

З 4-го до 8 березня 2022 року окупаційний спецпідрозділ здійснив супровід Симоненка та його близьких через ворожі блокпости на територію Білорусі
Петро Симоненко
Петро Симоненко
Джерело: СБУ

Служба безпеки України зібрала доказову базу на Петра Симоненка – колишнього народного депутата, керівника забороненої Комуністичної партії України, який підтримав збройну агресію РФ. Про це інформує пресцентр СБУ.

"На період окупації Київщини він звернувся до вищого військово-політичного керівництва Росії щодо його "евакуації" до країни-агресора. Щоб вивезти Симоненка з його родиною із захопленого на той час селища Березівка Макарівського району, Кремль розпорядився відправити туди загін спецназу РФ", – йдеться в повідомленні.

Після прибуття російських спецпризначенців екснардеп особисто їх зустрічав та "розквартирував" у власному будинку.

Потім з 4-го до 8 березня 2022 року окупаційний спецпідрозділ здійснив супровід Симоненка та його близьких через ворожі блокпости на територію Білорусі.

Звідти він переїхав до Росії, де його призначили заступником голови "Центрального комітету міжнародного комуністичного об’єднання "Союз комуністичних партій – Комуністичної партії Радянського Союзу".

"Це повністю прокремлівська організація, яка підконтрольна російській Компартії на чолі з її лідером – депутатом Держдуми РФ Геннадієм Зюгановим. Саме за його вказівкою Симоненко розпочав публічну кампанію на підтримку агресивної політики Москви", – зазначають у СБУ.

У жовтні 2022 року екснардеп взяв участь у так званій "22-й "Міжнародній зустрічі комуністичних та робітничих партій", яка проходила у місті Гавана на Кубі.

Під час свого виступу на "форумі" Симоненко намагався легітимізувати захоплення частини території України та діяльність "Л/ДНР".

Крім того, за даними слідства, 21–22 квітня 2023 року екснардеп взяв участь у з’їзді "антифашистського форуму", який відбувся у Мінську.

Там він висловлювався за продовження війни проти України та виправдовував кремлівські наративи щодо застосування тактичної ядерної зброї РФ.

На підставі зібраних доказів Симоненку повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України.

Досудове розслідування триває.

Читайте також:
У Києві під час ремонтних робіт обвалився Дегтярівський міст: UWN дізнався, як це сталося У Києві під час ремонтних робіт обвалився Дегтярівський міст: UWN дізнався, як це сталося
Ексочільник Ексочільник "Київводоканалу" вкрав майже 65 млн гривень на початку російського вторгнення
Знайшли наркотиків на 50 млн гривень: У Києві викрили масштабне наркоугруповання. Відео Знайшли наркотиків на 50 млн гривень: У Києві викрили масштабне наркоугруповання. Відео
Особлива естетика: На Київщині жінки забрали собі додому вази з могил військових Особлива естетика: На Київщині жінки забрали собі додому вази з могил військових