USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90
Втрати орків: 5 6 5 6 1 0 (+990)
USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90

Новим очільником Служби зовнішньої розвідки став Олег Іващенко

Майже вся інформація про минуле Іващенка є засекреченою
Служба зовнішньої розвідки

Фото ілюстративне

Джерело: відкриті джерела

Президент України Володимир Зеленський сьогодні призначив Олега Іващенка новим очільником Служби зовнішньої розвідки. Про це йдеться в указі №189/2024 на сайті Офісу президента.

До сьогодні цю посаду обіймав Олександр Литвиненко, проте його призначили секретарем Ради національної безпеки і оборони України.

Чим займається Служба зовнішньої розвідки?

Служба зовнішньої розвідки (СЗР) створена у 2004 році на базі Департаменту розвідки і розвідпідрозділів регіональних органів Служби безпеки України для здійснення розвідувальної діяльності в політичній, економічній, військово-технічній, науково-технологічній, інформаційній і екологічній сферах, участі у боротьбі з міжнародною організованою злочинністю, тероризмом, забезпечення безпеки установ і громадян України за кордоном.

Керівник СЗР входить до складу Ради національної безпеки і оборони України і підпорядковується безпосередньо президентові України.

Що саме робить Служба зовнішньої розвідки:

  • добуває розвідувальну інформацію;
  • проводить заходи, спрямовані на посилення обороноздатності держави;
  • виявляє та визначає ступінь зовнішніх загроз національній безпеці України, у тому числі у кіберпросторі, життю, здоров’ю її громадян та об’єктам державної власності за межами України;
  • бере участь у забезпеченні безпеки закордонних дипломатичних установ України;
  • бере участь у боротьбі з тероризмом, протидії розвідувально-підривній діяльності проти України та злочинній діяльності, що становлять зовнішню загрозу національній безпеці України;
  • забезпечує власну безпеку.

Хто працює у Службі зовнішньої розвідки України?

Співробітниками СЗР України є військовослужбовці та державні службовці кадрового складу, а також військовослужбовці, державні службовці та працівники, які не належать до кадрового складу Служби зовнішньої розвідки України.

Що відомо про Іващенка?

З відкритих джерел можна знайти, що Олег Іващенко має звання генерал-майора та знаходиться в розпорядженні військової частини А0515, тобто Головного управління розвідки Міноборони України.

Вся інша інформація про Іващенка засекречена.

Читайте також:
"Це фейкові новини", - так Трамп прокоментував інформацію про те, що його перемога на виборах буде вигідна РФ
Зеленський зідзвонився з Трампом: Сторони домовились про особисту зустріч Зеленський зідзвонився з Трампом: Сторони домовились про особисту зустріч
Британія обіцяла подвоїти допомогу Україні Британія обіцяла подвоїти допомогу Україні
"Важка робота, але ми працьовиті". Зеленський заявив, що готовий працювати з Трампом, якщо він стане президентом