USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 5 1 1 0 (+1270)
USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65

Німеччина надасть Україні системи ППО для захисту зернових шляхів, – ЗМІ

Очікується, що частина озброєння прибуде в Україну до кінця року
Німеччина

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

Німеччина планує поставити Україні додаткову протиповітряну оборону, щоб допомогти захистити вантажі із зерном від можливих атак Росії. Берлін надішле одну додаткову систему протиповітряної оборони IRIS-T і більше десятка зенітних гармат Gepard, які забезпечуватимуть прикриття для вантажів, що прямують до Румунії вздовж південного узбережжя країни. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на власні джерела.

Зазначається, що озброєння має надійти в Україну до кінця цього року, а наступні блоки IRIS-T з’являться після того, як вони будуть побудовані.

"Київ прагне збільшити поставки річкою Дунай і сухопутним транспортом через так звані шляхи солідарності після того, як розпалася угода про дозвіл кораблям курсувати з чорноморських портів через протоку Босфор у Туреччині. Невелика кількість суден також проходить через смуги води біля узбережжя Румунії та Болгарії, незважаючи на побоювання щодо нападів Росії", – зазначають автори.

Джерела видання не розголошують, які конкретні маршрути будуть використовуватися для прикриття оборони, чи будуть включені інші можливості, додають у Bloomberg.

Своєю чергою німецький депутат Маркус Фабер, який є членом комітету з питань оборони в нижній палаті парламенту, підтвердив, що Україна отримає більше систем IRIS-T і установок Gepard, а також боєприпасів.

"Україна використовуватиме ці підрозділи, наприклад, щоб краще захистити свої зернові порти", – сказав він, не розголошуючи деталей.

Що відомо про гармати Gepard та установки IRIS-T?

Гармати Gepard мають радіус дії чотири кілометри, тоді як більш потужні та технічно складні установки IRIS-T можуть відкрити захисний щит із радіусом до 40 кілометрів. Вони будуть використовуватися для захисту портової інфраструктури, навантаження зерна на кораблі та суден, що відходять у море, зазначають у Bloomberg.

Раніше ми повідомляли, що Німеччина оновила пакет допомоги для України. Зокрема, до нього увійшло обладнання для танків Leopard.

Читайте також:
Країни G7 вводять повну заборону на прямі постачання російських алмазів Країни G7 вводять повну заборону на прямі постачання російських алмазів
"Остання двіжуха": Історія двох братів, яких назавжди розлучила війна
Росія продовжує вербувати непальців на війну в Україну: Тамтешня поліція затримала 10 підозрюваних Росія продовжує вербувати непальців на війну в Україну: Тамтешня поліція затримала 10 підозрюваних
Нардепи пропонують Раді заборонити військовим публікувати відео в соцмережах Нардепи пропонують Раді заборонити військовим публікувати відео в соцмережах