USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 5 1 1 0 (+1270)
USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65

Нацполіція ліквідувала канал постачання деталей для дронів-камікадзе з Нідерландів до Росії

Зібрано докази відносно російського підприємця, який постійно мешкає на території Нідерландів
Шахед
Джерело: відкриті джерела

Слідчі Нацполіції в результаті міжнародної операції ліквідували канал постачання компонентів для дронів-"камікадзе" з Євросоюзу до Росії. Про це поінформували у Національній поліції України.

В ході досудового розслідування поліцейські отримали у справному стані два дрони, які росіяни використовують для обстрілів України, – Shahed-136 та Mohajer-6. Їх розклали на компоненти та за сприяння Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Національної поліції України встановили ряд виробників високотехнологічної продукції, блоків управління та мікросхем з Євросоюзу та США, продукція яких потрапляла в Росію для виробництва ударних дронів, всупереч встановленим санкціям й обмеженням.

"Усю зібрану інформацію через офіцера зв’язку від України в Європолі було скеровано до компетентних правоохоронних органів країн Європейського Союзу. Першими на цей запит відгукнулася Служба розслідування фінансових злочинів Міністерства фінансів Королівства Нідерланди, розпочавши на основі отриманих матеріалів міжнародну операцію "Дрейк",– йдеться у повідомленні.

В рамках операції був проведений комплекс слідчих та розшукових дій на території України та Нідерландів, за результатами яких були зібрано беззаперечні докази відносно російського підприємця, який постійно мешкає на території Нідерландів та протягом останніх семи місяців в обхід санкцій постачає на територію Російської Федерації мікросхеми для потреб збройних сил та оборонного комплексу країни-агресора.

З метою маскування своєї протиправної діяльності ділок використовував фіктивні фірми, зареєстровані на Мальдівах. На підставі зібраних в рамках міжнародної операції "Дрейк" доказів суд міста Роттердам виніс фігуранту вирок – півтора року позбавлення волі та 200 000 євро штрафу. В результаті канал надходження на територію Російської Федерації критично важливих компонентів для військово-промислового комплексу для обстрілу України було заблоковано.

Читайте також:
Країни G7 вводять повну заборону на прямі постачання російських алмазів Країни G7 вводять повну заборону на прямі постачання російських алмазів
"Остання двіжуха": Історія двох братів, яких назавжди розлучила війна
Росія продовжує вербувати непальців на війну в Україну: Тамтешня поліція затримала 10 підозрюваних Росія продовжує вербувати непальців на війну в Україну: Тамтешня поліція затримала 10 підозрюваних
Нардепи пропонують Раді заборонити військовим публікувати відео в соцмережах Нардепи пропонують Раді заборонити військовим публікувати відео в соцмережах