USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45
Втрати орків: 2 0 9 4 7 0 (+560)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45

Україні буде неважко допомогти Молдові звільнити Придністров’я, – Капсамун

На території Придністров’я перебувають близько 2000–3000 так званих миротворців, а насправді росіян
Придністров'я
Джерело: відкриті джерела

Україні не буде важко допомогти Молдові звільнити Придністров’я, тому що сил, з військової точки зору, на території невизнаної республіки у РФ мінімально. Про це повідомив політичний експерт Іван Капсамун в ефірі UWN.

"Насправді втручатися в ситуацію в Молдові, і про це неодноразово вже говорила українська влада, Київ не буде. Якщо про це не попросять самі молдовани, або якщо нам не буде походити загроза безпосередньо на нашу територію від Молдови, мається на увазі від того ж Придністров’я", – розповів він.

За словами Капсамуна, Москва намагається дезінформувати світове співтовариство та молдавське суспільство, коли вони кажуть про те, що українці готували якийсь теракт на території Молдови.

"Так, там є невелика кількість, достатньо велика кількість запасів зброї, але в особовому складі – це абсолютно небагато людей, якщо не помиляюся, десь близько 2000–3000 так званих миротворців, а насправді росіян, які там знаходяться, і то менше", – додав експерт.

Крім того, він зазначив, що у РФ немає ніяких успіхів в Україні в плані військовому, так само у них все менше і менше важелів для того, щоб дестабілізувати ситуацію в Молдові.

 

Молдова закликала Росію вивести війська з Придністров'я

2 грудня 2022 року Молдова закликала Росію вивести свої війська з тимчасово окупованого Придністров’я. Про це на засіданні Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ сказав віцепрем'єр Молдови Ніку Попеску.

"Незаконна присутність російських збройних сил порушує суверенітет та нейтральний статус Молдови. Ми рішуче закликаємо до повного та беззаперечного виведення російських військових з території Республіки Молдова відповідно до зобов'язань, взятих Росією у 1999 році на саміті ОБСЄ у Стамбулі", – зазначив Попеску.

Віцепрем'єр Молдови закликав звернути увагу на склад боєприпасів під Ковбасною. За його словами, цей склад несе загрозу всьому регіону і має бути ліквідований за допомогою належних міжнародно визнаних процедур.

Тим часом українська розвідка повідомила, що спроби військового командування збройних сил РФ розгорнути у Придністров'ї широку кампанію з вербування контрактників не дають практичного результату.

Читайте також:
Очікуємо, що тарифи на електроенергію для населення до кінця року не підвищаться, - Галущенко Очікуємо, що тарифи на електроенергію для населення до кінця року не підвищаться, - Галущенко
Westinghouse може почати будівництво першого малого реактора AP300 в Україні, але не раніше 2028 року Westinghouse може почати будівництво першого малого реактора AP300 в Україні, але не раніше 2028 року
Ремонтував техніку окупантів та перевозив особовий склад: Затримано поплічника ворога з Луганщини Ремонтував техніку окупантів та перевозив особовий склад: Затримано поплічника ворога з Луганщини
Росія використовує дітей України для прикриття воєнних злочинів, – ГУР Росія використовує дітей України для прикриття воєнних злочинів, – ГУР