USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 5 7 0 (+440)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Між Азією та Європою з'явиться новий транспортний коридор

Коридор стане фізичною та ідеологічною альтернативою китайській інфраструктурній програмі
Байден в Києві_2

Президент США Джо Байден

Джерело: Офіс Президента

Президент США Джо Байден та його союзники оголосили в суботу про плани будівництва залізничного й судноплавного коридору, що з'єднає Індію з Близьким Сходом і Європою. Про це пише АР.

Про плани щодо створення коридору оголосили прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді, президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн та інші лідери.

Зазначається, що коридор допоможе стимулювати торгівлю, постачання енергоресурсів і поліпшити цифровий зв'язок. До нього увійдуть Індія, Саудівська Аравія, ОАЕ, Йорданія, Ізраїль і Європейський Союз, заявив радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван.

Байден зазначив, що це відображає його бачення щодо "далекосяжних інвестицій", які походять від "ефективного американського лідерства" й готовності сприймати інші країни як партнерів. За словами Саллівана, вдосконалена інфраструктура сприятиме економічному зростанню, допоможе об'єднати країни Близького Сходу й перетворити цей регіон на центр економічної активності, а не на "джерело викликів, конфліктів чи криз", як це було в недавній історії.

"Зміцнення зв'язку з усіма регіонами є ключовим пріоритетом для Індії. Ми вважаємо, що сполучення є засобом не лише збільшення взаємної торгівлі між різними країнами, а й підвищення взаємної довіри", – сказав Моді.  

Зазначається, що коридор стане фізичною та ідеологічною альтернативою китайській інфраструктурній програмі.

Поки що Білий дім не надав подробиць про вартість проєкту чи його фінансування, хоча під час оголошення наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман назвав цифру у 20 млрд доларів. Проте незрозуміло, чи ця сума стосується лише зобов'язань Саудівської Аравії.

Фон дер Ляєн описала проєкт як "зелений і цифровий міст між континентами й цивілізаціями". Вона додала, що він включає кабелі для передачі електроенергії та даних.

Читайте також:
Норвегія забороняє вʼїзд автомобілям з російськими номерами Норвегія забороняє вʼїзд автомобілям з російськими номерами
У дронах, якими Росія атакує українські міста, виявили понад 50 європейських компонентів, – ЗМІ У дронах, якими Росія атакує українські міста, виявили понад 50 європейських компонентів, – ЗМІ
США оголосили про додаткову безпекову допомогу Україні: Що увійшло до списку? США оголосили про додаткову безпекову допомогу Україні: Що увійшло до списку?
98% жителів Європи дихають вкрай шкідливим повітрям 98% жителів Європи дихають вкрай шкідливим повітрям