USD
НБУ
36.57
Готівка
37.80
EUR
НБУ
38.87
Готівка
41.10
Втрати орків: 2 7 6 6 7 0 (+400)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.80
EUR
НБУ
38.87
Готівка
41.10

Майже 100 обшуків у десяти областях. В Україні викрита масштабна схема ухилення від призову

Схема була проста: довідка про непридатність до військової служби
100 обшуків по ухилянтам_1
Джерело: Офіс Генерального прокурора

Співробітники прокуратури в рамках розслідування масштабної схеми з ухиляння від призову провели майже 100 обшуків. Про це інформує пресслужба Офісу генпрокурора.

В межах розслідування проведено майже 100 санкціонованих обшуків на території Одеської, Закарпатської, Київської, Полтавської, Вінницької, Черкаської, Чернігівської, Львівської, Житомирської, Івано-Франківської областей та Києва.

Новини за темою: Суд арештував майно родини одеського ексвоєнкома Борисова

"Виявлено та вилучено медичну документацію, журнали реєстрації медичних висновків, довідок амбулаторних пацієнтів, інші медичні та облікові документи. За адресами місць проживання ухилянтів виявлено та вилучено оригінали довідок про непридатність до військової служби за станом здоров’я, тимчасові посвідчення військовозобов’язаних із зазначенням непридатності до військової служби", – йдеться у повідомленні.

Як працювала схема

За даними слідства, службові особи районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки в областях, діючи спільно з членами військово-лікарської комісії при посередництві третіх осіб, налагодили схему видачі довідок про визнання чоловіків непридатними до військової служби за станом здоров’я.

Надалі військовозобов’язаних знімали з військового обліку.

Така послуга в середньому коштувала 6000 доларів США. 

"Під час перевірки частини військовозобов’язаних установлено, що вони навіть не прибували для проходження ВЛК. Про це в тому числі свідчить відсутність будь-яких відомостей про них в електронній системі охорони здоров’я. Отримані довідки про непридатність до військової служби вони використовували для виїзду за кордон", – інформує Офіс генпрокурора.

Нагадаємо, ми писали, що в Україні продовжується хвиля викриття корупціонерів серед військових чиновників

Читайте також:
В Україні планують розпочати виробництво бойових машин піхоти ASCOD В Україні планують розпочати виробництво бойових машин піхоти ASCOD
Для жінок-медиків, які з жовтня стануть на військовий облік, не буде жодних змін в умовах виїзду за кордон, – МОЗ Для жінок-медиків, які з жовтня стануть на військовий облік, не буде жодних змін в умовах виїзду за кордон, – МОЗ
Ексочільник Ексочільник "Київводоканалу" вкрав майже 65 млн гривень на початку російського вторгнення
У ДПСУ пояснили, що чекатиме чоловіків-ухилянтів при поверненні додому У ДПСУ пояснили, що чекатиме чоловіків-ухилянтів при поверненні додому