USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90
Втрати орків: 5 6 6 7 1 0 (+1100)
USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90

ДСНС завершила пошуково-рятувальну операцію після землетрусів у Туреччині: Врятували жінку, витягли 58 тіл

Українські рятувальники розбирали завали у Туреччині і вдень і вночі
ДСНС у Туреччині _1
Джерело: ДСНС України

Команда рятувальників, яка брала участь в ліквідації наслідків потужного землетрусу в Туреччині, врятувала з-під завалів одну жінку та витягла 58 тіл загиблих. Зараз рятувальники повернулися в Україну, і речник ДСНС України Олександр Хорунжий розповів UWN деталі пошуково-рятувальної операції.

"Українська команда складалася з 87 чоловік, з яких 10 членів екіпажу, 18 одиниць техніки, з яких два літаки та 10 кінологічних розрахунків. Руйнування дуже великі, був дуже потужний землетрус. Характер руйнувань відрізняється від тих, яких нам завдає Російська Федерація. Тут будинки похиленні, або розсипані, або завалені, у них немає фундаменту, часто – перших поверхів. Ми врятували жінку, а при таких руйнуваннях знайти живими людей – вже велика справа", – сказав речник ДСНС.

Всього з-під завалів трохи більше ніж за тиждень українські рятувальники витягли 58 тіл загиблих. Обстежили 454 будівлі, надали медичну допомогу 13 громадянам.

Рятувальна операція продовжувалась і в день і в ночі. Вночі фахівці ДСНС працювали під охороною – гостро стояло питання захисту від мародерів

"Поліція та правоохоронні органи ганяли мародерів. Були і постріли, були і облави на мародерів. Наші рятувальники, які працювали вночі, просили охорону, щоб можна було далі розбирати завали, продовжувати пошуково-рятувальну операцію", – розповів Хорунжий.

За його словами, місцеві жителі приймали українських рятувальників дуже тепло. Вони знають, що у нас йде війна, і вдячні за надану допомогу.

Але все ж таки, найважчим для нашої команди стали саме емоції місцевих. "Ми кожен день зіштовхуємося з руйнуваннями та загиблими, але за 100 секунд десятки тисяч загиблих і такі руйнування – це важко. Ми як могли, так і втішали", – додав речник ДСНС.

Землетруси у Туреччині та Сирії

6 лютого 2023 року на південному сході Туреччини та на території Сирії стався потужний землетрус. Президент країни Реджеп Ердоган повідомив, що землетрус магнітудою 7,7 став найпотужнішим з 1939 року. Загальна кількість загиблих станом на 16 лютого у Туреччині та Сирії становить щонайменше 46 тисяч людей.

Через декілька днів Туреччину та Сирію знов сколихнули землетруси, постраждали щонайменше 764 людини. Загинули семеро – три людини в Туреччині і чотири в Сирії. За інформацією правозахисників, у Сирії люди загинули через паніку та тисняву.

Читайте також:
Туреччина пропонує Туреччина пропонує "платформу миру" для припинення війни в Україні
Три країни НАТО почали розмінування Чорного моря, щоб допомогти українському експорту, – ЗМІ Три країни НАТО почали розмінування Чорного моря, щоб допомогти українському експорту, – ЗМІ
Новим очільником ДСНС став Андрій Даник Новим очільником ДСНС став Андрій Даник
Кабмін схвалив бронювання лише половини працівників ДСНС та поліції Кабмін схвалив бронювання лише половини працівників ДСНС та поліції