USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 1 3 0 (+470)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Член ЦВК виїхав до США й отримав 1,5 млн гривень із бюджету: Що відомо

Місце проживання Юрія Буглака вдалося встановити завдяки соцмережам його дружини – Тетяна Ртіщева вказала, що з січня 2022 року проживає у Флориді
Член Центральної виборчої комісії України Юрій Буглак
Член Центральної виборчої комісії України Юрій Буглак
Джерело: Уніан

Член Центральної виборчої комісії України Юрій Буглак виїхав з України за 12 днів до початку повномасштабної війни та проживає в передмісті американського міста Маямі, штат Флорида, пише "Радіо Свобода".

Повідомляють, що протягом 2022 року ексдепутат Верховної Ради від партії "Блок Петра Порошенка" Юрій Буглак отримував заробітну плату та інші виплати, перебуваючи за межами України.

З моменту виїзду з країни чиновник отримав державні виплати на суму в 1,5 мільйона гривень. Зокрема, восени 2022 року двічі запитував матеріальну допомогу з бюджету – "на оздоровлення" та "для вирішення соціально-побутових питань у зв'язку з народженням дитини". Загальна сума допомоги склала 230 тисяч гривень.

Джерело: Радіо Свобода

9 березня члени ЦВК знову мали повернутися до засідань офлайн, однак відтоді Юрій Буглак пішов у відпустку для догляду за дитиною зі збереженням своєї посади. За даними розслідувачів, перебуваючи за кордоном, екснардеп приєднувався до онлайн-засідань ЦВК у середньому кілька разів на місяць.

У коментарі ЗМІ Юрій Буглак заявив, що працює на свою країну, а всі його дії законні. Він відмовився вказувати своє місцеперебування, проте розслідувачі з'ясували, що чиновник проживає у США на березі Атлантичного океану.

Джерело: Радіо Свобода

Де саме мешкає член ЦВК, журналісти дізналися завдяки соцмережам його дружини Тетяни Ртіщевої, в якої в профайлі LinkedIn зазначено, що з січня 2022 року її місцем проживання є Голлівуд, штат Флорида, що неподалік від Маямі. Жінка також опублікувала фото у Facebook-групі "Живемо в Маямі, говоримо російською". За видом із вікна ЗМІ визначили, в якому ЖК ймовірно живе подружжя.

Джерело: Радіо Свобода

Джерело: Радіо Свобода

Юрій Буглак зазначив, що, на його думку, звернення президента України Володимира Зеленського до "всіх представників держави" із закликом повернутися в країну не стосувалося членів ЦВК. Він заявив, що не є олігархом чи депутатом і може працювати дистанційно.

"У кожної людини в певний момент є індивідуальна ситуація, яка стосується її життя, здоров'я, її сім'ї тощо", – пояснив Буглак.

Теги: ЦВК