USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45
Втрати орків: 2 0 9 4 7 0 (+560)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45

Більшість сільгосппродукції з України поставлятимуть до Туреччини без мита, – Мінагрополітики

Наразі у країні діє два митних режими на імпорт
Зерно
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Переважна більшість української сільгосппродукції, яка експортується до Туреччини, і надалі йтиме за ставкою мита на імпорт в розмірі 0%. Про це повідомляє Мінагрополітики

Наразі у Туреччині діє два митних режими на імпорт: 

Перший – для продукції, яка використовується для внутрішнього споживання. В цьому випадку діяла тимчасова нульова ставка мита. Але термін дії цього пільгового режиму закінчився. І митна ставка 130% повертається. 

Другий режим – для продукції, яка йде на продаж в треті країни до чи після переробки. Для цього режиму мито не сплачується. 

Україна поставляє продукцію до Туреччини переважно за другим митним режимом. А за першим режимом, на який повертається мито, до Туреччини йде близько 5% зерна від усього експорту до цієї країни. 

Новини за темою: Українське зерно розбрату. Чому його експорт викликав протести у країнах Європи і чого чекати далі?

Додамо, що з 1 травня 2023 року Туреччина планує для всіх країн-експортерів відновити мито на імпорт ключових зернових культур. Воно становитиме 130% й поширюється виключно на такі культури: пшеницю, ячмінь, кукурудзу, жито, овес та сорго. 

Але більшої частки українського зерна це мито не стосується, оскільки продукція ввозиться до Туреччини переважно для продажу в треті країни і за неї мито не сплачується. 

За даними Державної митної служби України, за підсумками першого кварталу 2023 року Туреччина імпортувала української пшениці на 168,8 млн доларів – це 17,7% від усього її імпорту.

Читайте також:
Ердоган склав присягу президента Туреччини. Відео Ердоган склав присягу президента Туреччини. Відео
Уряд тимчасово обмежив експорт цукру Уряд тимчасово обмежив експорт цукру
Перевезення зерна на експорт залізницею впало у травні вдвічі Перевезення зерна на експорт залізницею впало у травні вдвічі
Угорщина попросила ЄС продовжити заборону на імпорт зерна з України, – Reuters Угорщина попросила ЄС продовжити заборону на імпорт зерна з України, – Reuters