USD
НБУ
39.17
Готівка
39.60
EUR
НБУ
42.02
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 3 6 5 0 (+890)
USD
НБУ
39.17
Готівка
39.60
EUR
НБУ
42.02
Готівка
42.85

Адвокати українських топкорупціонерів апелюють до можливості порушення прав людини після екстрадиції: У Мін'юсті зробили кілька спецкамер у різних СІЗО

Міністр заявив, що рішення про екстрадицію ухвалюють суди, напряму у відомстві не можуть вплинути на судове рішення
СІЗО
Платна камера в СІЗО. Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Адвокати українських топкорупціонерів апелюють до можливості порушення прав людини після екстрадиції. У Міністерстві юстиції зробили кілька спеціальних камер у різних СІЗО, щоб забезпечити можливість використання укриття і дотримання європейських стандартів утримання, повідомив в інтерв'ю "РБК-Україна" міністр юстиції Денис Малюська.

Він заявив, що рішення про екстрадицію ухвалюють суди, напряму у відомстві не можуть вплинути на судове рішення. Однак можуть надати аргументи, чому зараз екстрадиція можлива і прийнятна.

"У нас було два моменти, чому суди відмовляли в екстрадиції. Перше – це погані умови для утримання. Про платні камери ніхто не скаже, що вони погані, але загалом у нас стандарти не дотягують до європейських. І мінімум, щоб такі стандарти були хоча б приблизно схожими, нам треба побудувати ще стільки ж СІЗО, скільки в нас є нових", – розповів Малюська.

І назвав другий аспект – це війна, зокрема, не в усіх СІЗО є укриття.

"Адвокати наших топкорупціонерів апелюють до можливості порушення прав людини після екстрадиції – це їхні ключові аргументи, і європейські суди це враховують. Щоб цю проблему якось вирішити, Верховна Рада нещодавно ухвалила спеціальний закон. Дуже непростий, я б сказав, але вимушений захід: тим, хто буде екстрадований, будуть забезпечені спеціальні умови утримання, щоб забезпечити можливість використання укриття і дотримання європейських стандартів утримання. Ми вже зробили для цього кілька камер в різних слідчих ізоляторах", – додав посадовець.

Малюська вважає, що орієнтовно до середини літа кількість таких камер зросте.

"Розраховуємо, що це дасть можливість все-таки екстрадувати певну кількість топпосадовців, які за кордоном знаходяться. Їм це дуже не подобається, тому вся ця історія покрита критикою, але критика якраз від тих, хто перебуває в розшуку", – заявив чиновник.

Що передувало?

Масової екстрадиції чоловіків-ухилянтів до України з-за кордону не буде. Про це в ефірі "Радіо Свобода" заявив народний депутат, член комітету Ради нацбезпеки і оборони, представник президента у парламенті Федір Веніславський.

"Кримінальна відповідальність має персоналізований індивідуальний характер. Відповідно, з кожного факту необхідно звертатися і надавати відповідні документи про те, що особа переховується від органів досудового розслідування, суду і лише після цього можна задіяти процедуру екстрадиції. Але з огляду на правила, європейські правові стандарти, які регламентують діяльність і судових органів, і правоохоронних, – це може бути оскаржено в суді Болгарії, Польщі чи Румунії. І остаточне рішення буде за судом. Тому, звичайно, це дуже непроста процедура і будемо думати, як її зробити більш гнучкою. Але це потребує ретельних аналізів і дискусій", – пояснив нардеп.

Читайте також:
В ДСНС змінили всі протоколи реагування, - Клименко В ДСНС змінили всі протоколи реагування, - Клименко
Цьогоріч Литва виділить 1,2 мільярда євро на військову допомогу Україні Цьогоріч Литва виділить 1,2 мільярда євро на військову допомогу Україні
В Україні запустять В Україні запустять "Залізний полігон" для випробування зброї
Німеччина передасть Україні ще одну систему Patriot Німеччина передасть Україні ще одну систему Patriot