Втрати орків: 4 7 0 8 7 0 (+1030)
USD
НБУ
39.64
Готівка
39.90
EUR
НБУ
42.30
Готівка
42.95

Кабмін пропонує з 1 липня скасувати пільгову систему оподаткування

Від початку повномасштабного вторгнення РФ пільгова система дозволяла сплачувати лише 2% податку від доходу

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

Уряд схвалив законопроєкт, який передбачає скасування з 1 липня пільгової системи оподаткування, що дозволяє сплачувати лише 2% від доходу. Про це повідомив представник уряду у ВР Тарас Мельничук.

Законопроєктом пропонується встановити, що окремі норми податкового законодавства діють до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, але не пізніше 1 липня 2023 року.

Таким чином з другого півріччя:

– ФОПи та юридичні особи втрачають право бути платниками єдиного податку III групи із застосуванням ставки єдиного податку у розмірі 2% від суми доходу (вони мають повернутися до ставки 5% чи загальної системи оподаткування);

– ФОПи-платники єдиного податку I та IІ груп втрачають право не сплачувати єдиний податок;

– відновлюється проведення документальних перевірок;

– відновлюється перебіг окремих строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи;

– повертаються штрафні санкції за порушення податкового законодавства.

Мельничук уточнив, що ці зміни можуть застосувати і раніше липня, якщо до цієї дати закінчиться війна і буде скасований воєнний стан.

За словами голови податкового комітету Верховної Ради Данила Гетманцева,  необхідність скасування пільги зумовлена декількома факторами:

По-перше, з часом вона почала приносити більше шкоди, ніж користі. Пільгова спрощена система деформувала конкурентне середовище та надала переваги тим бізнесам, які цього потребували чи не найменше.

По-друге, цього вимагає МВФ та інші міжнародні партнери України. У межах співпраці з фондом країна взяла на себе зобов'язання не лише повернути довоєнне оподаткування, а й не створювати нових пільг чи винятків, які б зменшували податкову базу.

По-третє, якщо не скасувати пільги, то міжнародним партнерам буде складно пояснити, чому Україна, потребуючи мільярди доларів для фінансування своїх видатків, не збирає хоча б частини необхідної суми самостійно.

Нагадаємо, що парламент 15 березня 2022 року схвалив закон №7137-д, який ввів 40 нововведень для бізнесу під час воєнного стану. Зокрема, дозволив компаніям з оборотом до 10 млрд гривень перейти на спрощену систему оподаткування, як на третій групі ФОП. Замість ПДВ (20%) та податку на прибуток (18%) вони сплачували 2% з доходу.

Читайте також:
Українським спортсменам рекомендують відмовитися від контактів і спільних фото з росіянами на Олімпіаді
В Україні кількість "кас у смартфоні" вдвічі перевищує традиційні
Україна вийшла на довоєнний рівень експорту, побивши рекорд у квітні
Окупанти майже 180 разів обстріляли українські ТЕС від початку війни