Втрати орків: 4 8 9 8 7 0 (+1410)
USD
НБУ
39.58
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.85
Готівка
43.50

На околиці Часового Яру ідуть бої. Росія стягує нові дивізії, щоб захопити місто до отримання Україною західної зброї

Російська армія оперативно посилює свої підрозділи на сході, щоб повністю захопити Донецьку область до того, як в Україну надійде нова партія зброї
Часів Яр
Джерело: скріншот

Армія РФ дійшла до межі міста Часів Яр Донецької області, там тривають важкі бої. У місті залишається майже 700 цивільних. Про це в ефірі телемарафону розповів начальник Часовоярської міської військової адміністрації Сергій Чаус.

"У Часовому Яру та у всій Часовоярській громаді залишається 682 особи... Це звичайні люди, мешканці громади, які залишилися, не дивлячись на військові дії, які безпосередньо фактично вже йдуть на кордоні нашого міста", – сказав він.

За словами начальника МВА, здебільшого у місті залишилися люди похилого віку. Як зазначив Чаус, евакуація місцевих жителів розпочалася ще на початку повномасштабного вторгнення РФ у лютому 2022 року і триває досі. При цьому евакуація сповільнилася майже до нульових показників. Зокрема, за останній тиждень з Часового Яру ніхто не виїхав.

Своєю чергою речник оперативно-стратегічного угруповання військ (ОСУВ) "Хортиця" підполковник Назар Волошин у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" повідомив, що ворог продовжує штурмувати Часів Яр і навколишні населені пункти, йде велика боротьба за контроль логістичних маршрутів. Інформація про те, що росіяни прорвалися до каналу Сіверський Донець – Донбас, не відповідає дійсності.

"У ворога успіхів немає. Ворог продовжує вже котрий тиждень штурмувати місто. Ситуація контрольована. Противник продовжує знищувати Часів Яр та навколишні населені пункти і авіацією, і артилерією. Окупанти всілякими способами намагаються роздобути ці панівні висоти, на яких є Часів Яр, щоб вийти на подальшу боротьбу за території і обстрілювати вже далі Костянтинівку, Дружківку, Слов'янськ, Краматорськ", – розповів Волошин.

Речник додав, що російські окупанти не рахують своїх втрат ні в особовому складі, ні в техніці у спробах штурмувати Часів Яр і навколишні населені пункти. Також, як зазначив Волошин, ворог намагається для захоплення міста обійти флангами через Богданівку та Іванівське, активно штурмуючи ці населені пункти.

"Окупанти проводять дуже багато "м'ясних" штурмів – це мобільні вогневі групи на гольфкарах, квадроциклах, кросових мотоциклах, що відбуваються вдень. Тактичного успіху в цих населених пунктах ворог не має", – уточнив Волошин.

Він також наголосив, що з метою захоплення населеного пункту Часів Яр і створення умов для подальшого просування до Краматорської агломерації ворог намагається вийти на рубіж Сіверський Донець – Донбас.

"Усе, що зараз коментують деякі аналітики та експерти, що ворог прорвався до каналу, не відповідає дійсності. Ворога там на ранок не було. Штурми він там, може, і проводив, але його там не було", – заявили в ОСУВ "Хортиця".

За словами Волошина, зараз триває велика боротьба за контроль саме логістичних маршрутів.

"І російські окупанти методом випаленої землі намагаються знищувати наші всі і взводні, і опорні пункти, і саме місто Часів Яр, щоб нашим захисникам не було де оборонятися. Друга лінія оборони укріплена. Сили оборони готові до боротьби з ворогом", – заявив спікер.

За інформацією Волошина, у середу на місто Часів Яр було здійснено чотири ворожі штурми, сьогодні на ранок тільки один. Загалом найбільше штурмів ворог проводив від 10 до 15 за добу на Часовоярівському напрямку біля Білогорівки, де окупанти заводять додатковий особовий склад, завершують перегрупування. Речник зазначив, що наразі ворог найактивніше чинить артилерійський вплив на місто Часів Яр та його околиці.

Новини за темою: Зеленський озвучив наміри росіян мобілізувати до червня 300 тис. бійців та захопити до 9 травня Часів Яр

Не зможуть захопити до 9 травня

Російські окупаційні війська не зможуть захопити Часів Яр у Донецькій області до сакральної дати 9 травня. Загарбники вже кинули на цей напрямок всі ресурси. Про це в ефірі телемарафону заявив офіцер пресслужби 26-ї артилерійської бригади імені Романа Дашкевича Олег Калашніков.

"Вони вже не можуть стрибнути вище своєї голови. Тобто вони вже до цього задіяли повністю всі ресурси на нашому напрямку, кидають все що тільки можна, щоб знайти нашу слабину і продавити нашу оборону", – сказав він.

Речник висловив впевненість, що росіяни не зможуть захопити місто Часів Яр до сакральної для них дати 9 травня.

"Більше зробити вони не зможуть, до чергової сакральної дати у них взагалі нічого не вийде, і їм (росіянам, – ред.) доведеться знову придумувати нову дату і переносити строки для того, щоб їхній електорат чогось очікував", – наголосив представник Сил оборони України.

Аналітики ISW попереджають, що РФ готується перекинути дивізії на схід, щоб наступати до отримання ЗСУ допомоги від США

Російські військові можуть передислокувати дві дивізії із Запорізької в Донецьку область для посилення поточних наступальних операцій. Це дозволить військам агресора втримати ситуацію і наступати, доки ЗСУ не отримають повноцінну військову допомогу від Сполучених Штатів Америки.

Зазначається, що армія РФ може спробувати перекинути 76-ту або 7-му десантно-штурмові дивізії з району селища Роботине у Запорізькій області на схід України. Це підтримає наступальні операції в Донецькій області та дозволить загарбникам скористатися поточним вікном вразливості до того, як ЗСУ отримають військову допомогу від США в повному обсязі.

У звіті зазначається, що наразі росіяни намагаються використати тактичне проникнення на північний захід від Авдіївки для досягнення ширшого прориву в цьому районі та активізують наступальні операції з метою захоплення оперативно важливого міста Часів Яр.

Російські війська на Авдіївському напрямку створили відносно згуртоване угруповання сил, що складається переважно з підрозділів Центрального військового округу (ЦВО) та 1-го армійського корпусу (АК) "Донецької Народної Республіки" ("ДНР"). Хоча, йдеться у звіті, ці сили, ймовірно, виснажені проведенням інтенсивних наступальних операцій упродовж останніх кількох місяців, а підрозділи 76-ї та 7-ї дивізій можуть слугувати як ударна сила для продовження атак у цьому регіоні.

"Російські війська створили менш згуртоване угруповання сил на Бахмутському напрямку, яке, зокрема, складається з елементів кількох дивізій та повітряно-десантних бригад. Передислокація елементів 76-ї та 7-ї дивізій у цей район могла б посилити наступальну операцію із захоплення Часового Яру, що триває", – йдеться у звіті ISW.

В Інституті вивчення війни припускають, що російське командування може перекинути частини цих двох дивізій на лінію Куп'янськ – Сватове – Кремінна, де російські війська відновили наступальні операції вздовж усієї лінії фронту.

Водночас російські війська, схоже, намагаються консолідувати весь цей сектор під відповідальність Московського військового округу, і передислокація 76-ї та 7-ї дивізій може виявитися не настільки корисною в цих зусиллях, як у випадку з більш інтенсивними бойовими діями, що наразі тривають в Донецькій області.

Зазначається, що будь-яка передислокація цих підрозділів дозволить російським військам інтенсифікувати наступальні операції та чинити дедалі більший тиск на Сили оборони, незалежно від того, де вони будуть розташовані.

"ISW не дає оцінки того, який район є найбільш вірогідним для передислокації сил повітряно-десантних військ, якщо така передислокація взагалі може відбутися. Інститут продовжить відстежувати повідомлення про можливу передислокацію частин 76-ї та 7-ї дивізій, оскільки це становить істотний ризик для здатності ЗСУ сповільнити російські наступальні операції на сході України в найближчі тижні перед прибуттям американської допомоги у сфері безпеки", – йдеться у звіті ISW.

Тиждень тому речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" Назар Волошин заявив, що окупанти намагаються обійти Часів Яр по флангах через інші населені пункти. Ворог намагається вийти до каналу Сіверський Донець – Донбас, захопити Часів Яр та створити там умови для подальшого просування до Краматорської агломерації.

Тоді ж аналітики Американського інституту вивчення війни у своєму звіті заявили, що російські війська становлять реальну загрозу захоплення Часового Яру. Захоплення цього населеного пункту дозволить окупантам розпочати подальші наступальні операції проти міст, які формують значний оборонний пояс України в Донецькій області. Росія, ймовірно, спробує захопити якомога більше територій до прибуття допомоги від Сполучених Штатів Америки. 

Читайте також:
У США досі проти, щоб Україна била по РФ американською зброєю
НАТО обговорює відправку військ в Україну для навчання
РФ може в найближчі тижні здійснити великий наступ, - Reuters
Австрія створила спеціальний фонд на 500 млн євро, щоб підтримати інвестиції в Україну