У Києві запускають кампанію з вакцинації проти кору, паротиту та краснухи через ризик виникнення та розповсюдження кору. Завідувачка відділу імунопрофілактики ДУ "Київський міський центр контролю та перевірки хвороб МОЗ України" Людмила Самчук в ході брифінгу закликала містян проводити вакцинації.
Експерт зазначила, що в Україні на сьогодні існує ризик виникнення та поширення захворювання на кір. Це одна з найзаразливіших інфекції у світі.
"За шість місяців цього року в Україні зареєстрована незначна кількість захворювань – це тільки 20 випадків. Але хочу вам сказати, що і попередній спалах, який відбувався у 2017–2019 роках, ми також розпочинали з поодиноких випадків захворювання", – зауважила Самчук.
За її словами, на початку спалаху більшість випадків припадає саме на дитяче населення. Тому українці мають зрозуміти, що саме дитяче населення може бути причиною початку великого спалаху і великого розповсюдження цього захворювання.
Всього у 2017 році, за словами Людмили Самчук, 72 відсотки від хворих складали діти, а надалі в наступні роки – це захворювання перекинулося й на доросле населення.
Також Самчук наголошує, що саме нещеплені особи можуть послужити початком зростанням захворювання на кір, а також виникненню спалаху, в тому числі з організованих колективів.
Що відомо про хворобу?
Кір – небезпечна хвороба, яка загрожує невакцинованим дітям і дорослим. Вона передається повітряно-крапельним шляхом і надзвичайно заразна. З 10 нещеплених людей, які контактували із хворим, дев'ятеро захворіють. Специфічних ліків проти кору немає.
Згідно з планом вакцинації в Україні дітям потрібно робити два щеплення вакциною КПК: в один рік і в шість років. Якщо дитина пропустила планове щеплення, МОЗ рекомендує наздогнати його якнайшвидше. Дітям віком понад шість років, у яких немає щеплення КПК, рекомендовано ввести дві дози вакцини з інтервалом між ними не менше ніж місяць.