Втрати орків: 4 7 3 4 0 0 (+1260)
USD
НБУ
39.53
Готівка
39.85
EUR
НБУ
42.31
Готівка
42.90

У "Слузі народу" хочуть скасувати пожиттєві пільги для УБД. Чим замінять?

На думку Третьякової, пожиттєві пільги треба замінити на те, що справді потрібно військовим після демобілізації
Джерело: відкриті джерела

У Верховній Раді хочуть замінити довічні пільги для демобілізованих військовослужбовців на стипендії, які вони отримуватимуть протягом двох-трьох років. Про це заявила голова комітету ВР з питань соцполітики та захисту прав ветеранів, депутатка від "Слуги народу" Галина Третьякова.

"Існує велика проблема з пожиттєвими пільгами учасників бойових дій, які у свій час передбачили політики в чинному законодавстві без урахування спроможності державного бюджету. Низка цих пільг не працює. Навіть у мирний час таку кількість пільг бюджет держави компенсувати не може", – сказала вона.

За словами депутатки, система підтримки ветеранів з використанням коштів Державного бюджету потребує трансформації та актуалізації відповідно до потреб ветерана.

"Концепція пропонує наявні в законодавстві пільги для учасників бойових дій перевести у дво-трирічну грошову стипендію/доплату до основного доходу. Водночас ми маємо провести опитування самих військових, що саме в першу чергу вони потребують після демобілізації, яку підтримку та сервіс очікують", – зазначила Третьякова.

Замінити на те, що справді потрібно

Так вважає Галина Третьякова. За її словами, неробочі пільги треба замінити на те, що дійсно потрібно військовим після демобілізації – житло, державна фінансова підтримка на період адаптації до мирного життя, реабілітація, відпустка, на яку в бюджеті також мають бути передбачені кошти, сприяння держави в досягненні захисниками економічної незалежності.

"Щодо оплачуваної відпустки, тут ми будемо дискутувати щодо назви, адже це не типова відпустка. Але після демобілізації військовослужбовець має мати щонайменше два-три місяці для того, щоб адаптуватися у цивільне життя, і отримувати дохід коштом держави на рівні середнього розміру грошового забезпечення під час служби", – резюмувала депутатка.

За оптимістичним сценарієм

На думку нардепки, через ці два місяці державної підтримки та тісної взаємодії з Ветеранською патронатною службою демобілізований військовослужбовець зможе знайти робоче місце, мати дохід, стипендію від держави до основного доходу, медичний захист, житло, здобути додаткову або часткову кваліфікацію (за потреби).

Щодо стипендії на два-три роки, то її розмір, вважає Третьякова, повинен залежати від посади військовослужбовців під час війни, строку служби, кількості виконаних бойових завдань.

Раніше

В Мінекономіки заявляли, що в Україні розробили три варіанти інтеграції у ринок праці учасників бойових дій та людей, які отримали інвалідність унаслідок війни.

Читайте також:
МВС Росії оголосило в розшук Зеленського, Порошенка і генерала ЗСУ: У МЗС України вже відреагували
Напередодні Великодня СБУ попереджає про спроби РФ створити конфлікти серед релігійних громад України
На т.о. Луганщині окупанти погрожують матерям відбирати немовлят: Це порушує Конвенцію щодо злочинів геноциду
Обмін полоненими "всіх на всіх" можна провести до завершення війни, - Зеленський