Втрати росіян: 6 2 3 9 9 0 (+1270)
USD
НБУ
41.09
Готівка
41.30
EUR
НБУ
45.59
Готівка
45.95

У Польщі розповіли, коли знімуть зернове ембарго з України

Поки воно може діяти кілька кварталів
Джерело: відкриті джерела

Заборона Польщею імпорту українського зерна діятиме до тих пір, поки не буде вибудувано модель відповідної співпраці з Україною. Про це заявив прем'єр-міністр Матеуш Моравецький повідомляє RMF FM.

За його словами, ембарго може діяти кілька наступних кварталів

"Понад 12 годин з опівночі 16 вересня ми одноосібно ввели заборону на імпорт українського зерна до Польщі, незважаючи на те, що Європейський Союз цього не зробив. Ми дотрималися слова. Як я сказав кілька днів тому: або Єврокомісія продовжить заборону на імпорт, продовжить ембарго, або ми самі введемо ембарго на наступні місяці, на наступні квартали, поки не відпрацюємо модель співпраці з нашим східним, українським сусідом", – додав Моравецький.

Нагадаємо, з опівночі 16 серпня у Польщі почала діяти безстрокова заборона на імпорт українського зерна. Відповідне розпорядження підписав міністр розвитку і технологій Вальдемар Буда.

Ми також писали, що, попри рішення Європейської комісії щодо скасування обмежень на імпорт української сільгосппродукції, Польща та Угорщина збиралися ввести власну односторонню заборону

Ми повідомляли про те, що Європейська комісія продовжила обмеження на імпорт сільськогосподарської продукції з України після 15 вересня, коли закінчився термін дії відповідних заходів.

Єврокомісія проаналізувала вплив обмежень експорту чотирьох категорій сільськогосподарської продукції на ринок ЄС і дійшла висновку, що вони посприяли виправленню цінових стрибків на ринках п'яти держав – членів Європейського Союзу, які вимагали заборони.

"У результаті було досягнуто домовленості про те, що дія чинних заходів закінчується сьогодні", – йшлося у повідомленні Єврокомісії.

Також стало відомо, що міністр транспорту Румунії Сорін Гріндяну оцінив наміри країни подвоїти обсяги транзиту зерна з України через румунський порт Констанца, як реалістичні. Потреба у цьому зокрема зросла після виходу Росії з Чорноморської зернової ініціативи. 

Читайте також:
Україна налаштована на співпрацю з МВФ і готова створити новий суд
Польща допоможе збивати російські ракети над Україною, щоб захистити АЕС
У польському селі знайшли 50 різних джерел радіоактивних відходів
Україна не зможе за допомогою ATACMS знищити більшість військової авіації РФ, – Білий дім