Втрати росіян: 6 2 3 9 9 0 (+1270)
USD
НБУ
41.09
Готівка
41.30
EUR
НБУ
45.59
Готівка
45.95

НБУ впроваджує гнучкий обмінний курс: Що змінюється

Разом з тим Нацбанк і далі контролюватиме ситуацію на міжбанківському валютному ринку

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

Національний банк України відзавтра, 3 жовтня, переходить до режиму керованої гнучкості обмінного курсу. Про це інформує пресслужба НБУ.

"За цього режиму офіційний курс визначатиметься на основі курсу за операціями на міжбанківському ринку, а не встановлюватиметься директивно Національним банком відповідно до постанови правління НБУ №18, як це відбувалося з 24 лютого 2022 року", – йдеться в повідомленні.

Разом з тим Нацбанк і далі контролюватиме ситуацію на міжбанківському валютному ринку та на постійній основі компенсуватиме структурний дефіцит іноземної валюти на ринку.

Завдяки компенсуванню структурного дефіциту курс на міжбанківському ринку зможе як зростати, так і знижуватися, реагуючи відповідним чином на зміни в балансі попиту та пропозиції на валютному ринку.

Крім того, Нацбанк суттєво обмежуватиме курсові коливання, не допускаючи як значного послаблення гривні, так і суттєвого зміцнення.

Новини за темою: Нацбанк України знизив облікову ставку до 20%

"Курс продажу валюти в готівковому сегменті валютного ринку, де мають змогу купувати та продавати валюту громадяни, й надалі визначатиметься попитом та пропозицією на ньому. За такого режиму готівковий валютний ринок працює вже майже півтора року, упродовж яких готівковий курс коливався в обидва боки – як зростав, так і знижувався", – додає регулятор.

Зокрема, влітку цього року гривня зміцнилася до 37,2 грн/дол. США, нагадали в НБУ. Формування банками карткового курсу також відбуватиметься за тими ж правилами, що й раніше.

У чому різниця?

Керована гнучкість курсу відрізняється від режиму плаваючого курсоутворення, який діяв в Україні до початку повномасштабної війни. За керованої гнучкості курсу Національний банк компенсуватиме структурний дефіцит валюти на ринку та суттєво згладжуватиме курсові зміни.

При цьому режим плаваючого обмінного курсу залишається загальною стратегічною метою Нацбанку. Повернення до нього відбудеться за певних передумов, серед яких – збільшення спроможності валютного ринку до балансування за меншої участі НБУ.

Раніше

Національний банк України з 16 вересня пом’якшив низку валютних обмежень. Це зробили для покращення роботи готівкового сегмента валютного ринку, збільшення можливостей отримувати сучасні види реабілітації за кордоном для воїнів та створення умов для реструктуризації зовнішніх кредитів державними компаніями. Про це повідомили в пресслужбі регулятора.

Водночас Нацбанк розширює можливості для банків та небанківських фінансових установ здійснювати операції з продажу готівкової іноземної валюти.   

Нагадаємо, ми писали, що Нацбанк з 29 серпня пом'якшив валютні обмеження в частині продажу безготівкової іноземної валюти громадянам.

Читайте також:
Потреби України в зовнішньому фінансуванні на цей рік сягають загалом близько 38 млрд доларів, – Шмигаль
Про податки, корупцію, гральний бізнес та боротьбу з тіньовою економікою. Розмова з нардепкою від "ЄС" Ніною Южаніною
Гетманцев вважає, що економічне бронювання від мобілізації може запрацювати вже цього року
Нацбанк збирається змінити назву української монети з "копійка" на "шаг", щоб відновити історичну справедливість