USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 5 1 1 0 (+1270)
USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65

ЗСУ за добу вистрілюють річний запас артснарядів країни Європи

Різкий перехід на військові рейки створює кризу ланцюгів постачання в Європі
ЗСУ
Джерело: відкриті джерела

Українські військові за добу на фронті використовують близько п'яти-шести тисяч артилерійських снарядів, що становить річне замовлення невеликої європейської країни у мирний час. Про це пише Financial Times з посиланням на дані гендиректора норвезької компанії – виробника зброї Nammo Мортена Брандцега.

Видання вказує, що різкий перехід на військові рейки створює кризу ланцюгів постачання в Європі, оскільки оборонні виробники намагаються наростити виробництво для поповнення національних запасів, а також для підтримки поставок в Україну.

Зокрема, виробник зброї Nammo наголошує, що масштаб інвестицій для задоволення попиту створює "величезне навантаження на фінанси в цілому здорової оборонної компанії".

При цьому додається, що попит на деякі компоненти настільки високий, що час постачання збільшився з місяців до років. Це призвело у тому числі до боротьби за постачання матеріалів. 

Про майже таку ж кількість використаних снарядів раніше повідомляли офіційні особи з питань оборони Сполучених Штатів Америки. Тоді заявляли, що українські військові за два дні війни проти Росії витрачають таку кількість снарядів, яку в США виготовляють за місяць. (Сполучені Штати наразі можуть виготовляти близько 14 тисяч 155-мм гаубичних снарядів на місяць.)

До цього The Wall Street Journal повідомляв, що Європа намагається наростити виробництво боєприпасів у достатньому обсязі для України та себе, але стикається із серйозними труднощами. 

Читайте також:
Країни G7 вводять повну заборону на прямі постачання російських алмазів Країни G7 вводять повну заборону на прямі постачання російських алмазів
"Остання двіжуха": Історія двох братів, яких назавжди розлучила війна
Росія продовжує вербувати непальців на війну в Україну: Тамтешня поліція затримала 10 підозрюваних Росія продовжує вербувати непальців на війну в Україну: Тамтешня поліція затримала 10 підозрюваних
Нардепи пропонують Раді заборонити військовим публікувати відео в соцмережах Нардепи пропонують Раді заборонити військовим публікувати відео в соцмережах