USD
НБУ
36.67
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.50
Готівка
40.55
Втрати орків: 3 3 7 2 2 0 (+990)
USD
НБУ
36.67
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.50
Готівка
40.55

Україна направила ноту посольству Польщі та представництву ЄС щодо торговельних обмежень на імпорт агропродукції

Обмеження не відповідають Угоді про асоціацію з Євросоюзом
Зерно
Джерело: відкриті джерела

Міністерство закордонних справ України направило ноту до посольства Республіки Польща в Україні та представництва ЄС в Україні щодо категоричної неприйнятності ситуації стосовно торговельних обмежень на імпорт аграрної продукції України. Про це розповів речник Міністерства зовнішніх справ Олег Ніколенко.

Він наголосив, що такі обмеження, якими б причинами вони не обґрунтовувалися, не відповідають Угоді про асоціацію між Україною та Євросоюзом та принципам і нормам Єдиного ринку ЄС.

"Існують всі правові підстави для негайного відновлення експорту українських аграрних товарів до Польщі, Румунії, Угорщини, Словаччини та Болгарії, а також продовження безперешкодного експорту до інших держав – членів Європейського Союзу та загалом безперешкодного транзиту усієї української продукції в інші країни як у межах, так і поза межами ЄС", – зазначив Ніколенко.

При цьому додав, що МЗС України закликало партнерів до пошуку збалансованого рішення на основі законодавства Євросоюзу, Угоди про асоціацію та в дусі солідарності.

Нагадаємо, віцепрезидент ЄК Валдіс Домбровскі раніше заявляв, що Європейська комісія домовилася з Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією та Болгарією щодо українського продовольства, імпорт якого ці країни раніше обмежили. Відповідне рішення набуде чинності 6 червня, коли закінчиться нинішній режим безмитної торгівлі з Україною.

Ми детально писали про обмеження на імпорт української агропродукції у країни ЄС. Про це можна прочитати тут.

Читайте також:
Парламент дозволив НАЗК перевіряти майно посадовців, придбане до держслужби Парламент дозволив НАЗК перевіряти майно посадовців, придбане до держслужби
Цьогоріч в Україні закривається у 2,7 раза менше компаній, аніж у 2021 році: Які справи закривають найчастіше? Цьогоріч в Україні закривається у 2,7 раза менше компаній, аніж у 2021 році: Які справи закривають найчастіше?
Блокування кордону: Український водій розповів, в яких умовах чекає чергу Блокування кордону: Український водій розповів, в яких умовах чекає чергу
В Україні хочуть створити стратегічний запас ліків В Україні хочуть створити стратегічний запас ліків