USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45
Втрати орків: 2 0 9 9 4 0 (+470)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45

Що нам треба, щоб виграти війну? Головне з інтерв'ю Героя України Євгена Мажевікіна виданню "Бабель"

Чому росіяни програли на Київщині? Особливості наступу на Харківщині, а також рецепт того, як виграти війну. І не тільки це
Євген Мажевікін
Джерело: Повернись живим

Герой України, танкіст Євген Мажевікін дав інтерв'ю виданню "Бабель". Переказуємо найважливіші та найцікавіші тези з нього.

1. Росіяни думали, що ми – непокірні зулуси з луками та стрілами, а вони приїхали на танках, тому зараз нас переможуть. Тому вони і програли на Київщині. 

За словами Мажевікіна, танкісти росіян були фахові. Всі ті, хто був під Києвом, були добре підготовлені. Це були елітні війська.

Але росіяни були занадто самовпевненими і недооцінили українців. А ще не розраховували, що піднімуться добровольці, які воювали в 2014–2015 роках. 

2. Суспільство вимагало деблокувати захисників Маріуполя. Всі цього хотіли, але не розуміли, як це зробити через складну ситуацію у Збройних силах. 

Мажевікін зазначає, що згодом зʼясувалося, що автори операції планували все "на авось". Він це зрозумів, коли на нараді перед виходом їм сказали, що завдання – вивезти захисників Маріуполя, але на чому – незрозуміло, тому що "вантажівок не буде".

3. На Харківщині планувалося звільнення значно меншої території. Але ЗСУ просувалися дуже швидко, а росіяни побігли. 

"Ми працювали танками по дорозі, перехрестях, позиціях росіян, по їхніх блокпостах. Вони цього не очікували і почали тікати. Цим скористався підрозділ "Кракен". Вони заїхали в Балаклію і повісили український прапор – це дуже деморалізувало росіян, вони почали тікати ще швидше.

Побачивши це, командувач наказав нам збирати своїх і просуватися далі. Так ми пройшли кілька сіл – просунулись кілометрів на сорок-шістдесят. Коли росіяни побачили рух нашої техніки, то покидали свою: самохідні артустановки, "Гради", танки, боєприпаси, міномети, "Урали", бензовози. Багато наших підрозділів хотіли собі такі трофеї, а ми пішли далі вперед".

4. Росіяни довго не могли зрозуміти, як ЗСУ тримають позиції в Кліщіївці Донецької області. Наші військові загнали ворога в ступор тактикою Першої світової війни. 

"Насправді ми поставили їх у ступор звичайною обороною, яку використовували ще за часів Першої світової війни: забивали посадки сіткою рабицею, плутанкою, колючкою, плюс мінування та їжаки. Щоб пройти всі ці перешкоди, потрібно було кусачками це все різати, тобто стояти в повний зріст перед нашими позиціями. Гранати кинути вони не могли – ті відбивались від сітки й летіли назад, з РПГ так само. Щоб пройти – потрібно було виходити в чисте поле, де ми їх розстрілювали. Ми також активно використовували БПЛА, артилерію, бронегрупи, підтримку Сил спецоперацій, снайперів – це теж не дозволяло росіянам пробити нашу оборону".

5. Просто так залишити позиції в Бахмуті – це безумство. 

"Якщо мислити логічно, вихід з Бахмута дозволить вирівняти лінію фронту і вивільнить багато підрозділів, отже зʼявляться резерви. З іншого боку, противник наступає і не планує зупинятися. Тому просто так залишати позиції – це безумство".

На думку Мажевікіна, якщо і виходити з Бахмута – то з боями, віддавати його малесенькими шматочками, щоб перемелювати ворогів.

"Вони за день втрачають від 40 до 90 осіб вбитими і пораненими лише на позиціях, які контролюють мої підрозділи. А якщо порахувати всіх, то це близько 200 осіб вбитими на день активного бою".

6. Що Україні треба, щоб виграти війну? 

"Старанністю і працею всього здобудеш. Нам потрібно тримати рубежі і за цей час готувати нові вмотивовані бойові підрозділи. Саме готувати. Нехай навіть з нуля. Вони мають набратися досвіду і скласти кістяк для подальших дій. Нам потрібно розвивати бази, на яких можемо готувати особовий склад. І готувати мають люди з бойовим досвідом. Ще потрібне хороше забезпечення".

Читайте також:
Бельгія звернеться до України щодо використання бельгійської зброї російськими добровольцями Бельгія звернеться до України щодо використання бельгійської зброї російськими добровольцями
Російські добровольці розповіли про подальшу долю полонених Російські добровольці розповіли про подальшу долю полонених
Хто б і що б не ініціював, однак може бути лише єдиний мирний план - український, - експерт Хто б і що б не ініціював, однак може бути лише єдиний мирний план - український, - експерт
У Росії хочуть ставити призовників на облік навіть без явки у військкомат, - постанова У Росії хочуть ставити призовників на облік навіть без явки у військкомат, - постанова