USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 7 2 2 0 (+990)
USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65

СБУ викрила шахраїв, які вкрали майже 100 млн гривень із рахунків мешканців Маріуполя

До організації оборудки причетне злочинне угруповання з тимчасово окупованого Донецька
СБУ викрила шахраїв_6
Джерело: СБУ

Служба безпеки припинила масштабну шахрайську схему, яка дозволяла грабувати українські банки. Ділки працювали в інтересах РФ і намагалися вивести на користь агресора майже 100 млн гривень, повідомляє пресслужба СБУ.

До організації оборудки причетне злочинне угруповання з тимчасово окупованого Донецька, яке діяло за координації російських спецслужб, а його керівник входить до близького оточення терориста Пушиліна. Зловмисники телефоном зверталися до українських банків нібито від імені власників рахунків і отримували доступ до онлайн-банкінгу. Для проходження "ідентифікації" використовували клієнтські бази захоплених філій у Маріуполі та спецобладнання для зміни маршрутизації дзвінків.

Це були персональні дані майже чотирьох тисяч місцевих жителів, у тому числі тих, які загинули або були примусово вивезені до РФ і мали заощадження у фінустановах на підконтрольній Україні території. Щоб приховати сліди злочину, учасники схеми "конвертували" викрадені гроші у криптовалюту.

Для масового обдзвону українських банків організатори схеми використовували кол-центр у тимчасово окупованому Донецьку, співробітники якого через мережу інтернет та спецобладнання на неокупованій території України зв’язувалися з відповідними установами нібито від імені справжніх власників рахунків. До обслуговування спецобладнання залучалися десятки мешканців з різних регіонів України, які "втемну" виконували вказівки своїх керівників.

У результаті слідчо-оперативних дій СБУ виявила і заблокувала банківські рахунки та криптогаманці учасників злочинного угруповання. Під час обшуків у восьми областях нашої держави вилучено комп’ютерне обладнання, яке забезпечувало проведення оборудок. Також накладено арешт на кошти, здобуті злочинним шляхом, на загальну суму майже 65 млн гривень.

Крім цього, встановлено, що за такою ж схемою зловмисники обкрадали російських громадян, виводячи їхні гроші на криптогаманці керівництва терористичної організації "ДНР" та кураторів із ФСБ.


 

Читайте також:
Цьогоріч в Україні закривається у 2,7 раза менше компаній, аніж у 2021 році: Які справи закривають найчастіше? Цьогоріч в Україні закривається у 2,7 раза менше компаній, аніж у 2021 році: Які справи закривають найчастіше?
Блокування кордону: Український водій розповів, в яких умовах чекає чергу Блокування кордону: Український водій розповів, в яких умовах чекає чергу
В Україні хочуть створити стратегічний запас ліків В Україні хочуть створити стратегічний запас ліків
Соратниці Аксьонова, яка вербує кримських школярів до російської Соратниці Аксьонова, яка вербує кримських школярів до російської "Юнармії", повідомили про підозру