USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90
Втрати орків: 5 6 6 7 1 0 (+1100)
USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90

Влада Києва заборонила проведення Маршу Рівності в метро: Що кажуть організатори

У разі проведення заходу відповідальність за дотримання всіх заходів безпеки покладається на організаторів
ЛГБТ
Джерело: відкриті джерела

У ЗМІ шириться інформація, що цьогорічний Марш Рівності проведуть у столичному метро. До того ж міська влада виділила на нього кошти.

Що кажуть у КМДА?

У КМДА вже відреагували на це і заявили, що влада Києва не погоджувала проведення Маршу Рівності в метро, а також не виділяла на нього кошти.

Там пояснюють, що Київський метрополітен – об’єкт подвійного призначення і частина критичної інфраструктури міста. Це завжди території підвищеного ризику через обмеженість простору, графік руху поїздів і великий пасажиропотік. Щоб не наражати на небезпеку учасників заходу та пасажирів, уникнути можливих провокацій, міська влада не може дозволити проведення Маршу Рівності в метро.

"Заяви, які поширюють деякі Telegram-канали про нібито зупинку руху метро на час проведення Маршу Рівності та виділення на його організацію коштів із міського бюджету, абсолютно не відповідають дійсності і, очевидно, покликані збурити суспільство та дестабілізувати ситуацію в столиці", – йдеться в повідомленні.

З міркувань безпеки організаторів просять обрати іншу локацію. А у разі проведення заходу, відповідальність за дотримання всіх заходів безпеки покладається на організаторів.

Реакція KyivPride

Після реакції КМДА з’явився допис на сторінці KyivPride.

"КиївПрайд" спростовує інформацію, поширену деякими Телеграм-каналами, які пов’язують з недобросовісними політтехнологами. Зокрема, ми наголошуємо, що "КиївПрайд" ніколи не звертався до КМДА із проханням про закриття станцій метро чи виділення коштів з міського бюджету. Ми виступаємо проти втягування "КиївПрайду" в політичне протистояння у столиці", – йдеться в повідомленні.

Організатори заявили, що звернулися до Київської міської військової адміністрації з пропозицією організувати зустріч і погодити різні варіанти проведення Маршу. Проте такої зустрічі не відбулось. 

"Зважаючи на високу ймовірність ракетної атаки, ми дійсно розглядаємо метро як основне та найбільш безпечне місце для проведення Маршу, враховуючи, зокрема, позитивний досвід "ХарківПрайду". "КиївПрайд 2024" може відбутись у метро у тій чи іншій формі і без офіційного погодження КМДА чи Київського метрополітену, однак ми як організатори завжди виступаємо за діалог із владою", – додали там.

Що відомо про Марш Рівності?

Востаннє такий захід проходив у Києві ще у 2021 році. Він покликаний підтримати права ЛГБТ-спільноти. Організатори повідомили ЗМІ, що цьогоріч захід проходитиме 16 червня у київському метро, проте там буде не більше ніж 500 людей.

Окрім цього, 9 червня "КиївПрайд" організує благодійний фестиваль. Захід включатиме лекції, дискусії, креативні майстерні, ярмарок українських брендів, психологічні консультації, майстер-класи та музичну програму.

Читайте також:
Тіло хлопця, який вчора зірвався з тролея у Києві, знайшли Тіло хлопця, який вчора зірвався з тролея у Києві, знайшли
У Києві на атракціоні загинув 20-річний хлопець У Києві на атракціоні загинув 20-річний хлопець
Знесення садиби Зеленських: За справу взялася прокуратура Знесення садиби Зеленських: За справу взялася прокуратура
Понад 14 млн грн збитків під час ремонту дороги: Директор Понад 14 млн грн збитків під час ремонту дороги: Директор "Київавтодору" отримав підозру