USD
НБУ
36.57
Готівка
37.80
EUR
НБУ
38.87
Готівка
41.10
Втрати орків: 2 7 6 6 7 0 (+400)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.80
EUR
НБУ
38.87
Готівка
41.10

"Київміськбуду" не вистачає 24 млрд гривень на добудову 20 ЖК у столиці

Причиною заморожених будмайданчиків є низька платіжна дисципліна інвесторів, які купували квартири на виплату
недобудова
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Одному з найбільших забудовників столиці – "Київміськбуду" не вистачає 24 млрд гривень на добудову 20 житлових комплексів в Києві. Про це розповіла директорка департаменту продажу та маркетингу компанії Тетяна Маркова в інтерв'ю Forbes.

Частина цієї суми – близько 4,5 млрд гривень – потрібна, щоб добудувати дев'ять ЖК, які компанія отримала від збанкрутілого конкурента "Укрбуд".

Нагадаємо, раніше президент "Київміськбуду" Ігор Кушнір заявляв, що причиною заморожених будмайданчиків є низька платіжна дисципліна інвесторів, які купували квартири на виплату.

У компанії вказували, що заборгованість інвесторів на червень 2023 року становить 326 млн гривень. Умовами відновлення будівництва на усіх об'єктах гендиректор компанії називав викупи нерухомості містом на 300 млн гривень, докапіталізацією компанії на 1 млрд гривень коштом міста або надання банківського кредиту.

Як зазначає представниця компанії Тетяна Маркова, варіант з викупом квартир містом розглядався, але його відклали після рішення провести аудит; залучити кредити у банках на прийнятних умовах не вдалося, а от мільярда гривень мало б вистачити для мінімально необхідних робіт на будмайданчиках до закінчення активної фази бойових дій.

"Київміськбуд" має кілька обʼєктів на добудівельних стадіях: на шести житлових комплексах площею 411,5 тис. кв. м нерухомості отримано дозвільну документацію. Цей "заділ" дозволить вивести компанію у "плюс" після відновлення попиту", – висловила сподівання забудовника Маркова.

Експерти називають головною проблемою компанії модель перехресного фінансування, коли будівництво здійснюється виключно коштом нових інвесторів, водночас так як кошти не мають цільового призначення та ніким не контролюються, забудовник може перекидати кошти з одного обʼєкту на інший. Унаслідок цього компанія навіть у мирні часи має середню затримку термінів здачі в експлуатацію будинків 17 місяців.

Читайте також:
Ексочільник Ексочільник "Київводоканалу" вкрав майже 65 млн гривень на початку російського вторгнення
Знайшли наркотиків на 50 млн гривень: У Києві викрили масштабне наркоугруповання. Відео Знайшли наркотиків на 50 млн гривень: У Києві викрили масштабне наркоугруповання. Відео
У Києві викрили У Києві викрили "детективне агентство", яке продавало інформацію про українців, – СБУ
У Києві затримали ще одного агента ФСБ: Готував нові удари Росії по столичних ТЕЦ на період холодів У Києві затримали ще одного агента ФСБ: Готував нові удари Росії по столичних ТЕЦ на період холодів