
Інфляція в Європі впала до найнижчого річного рівня більш різко, ніж очікувалося. Це сталося після зниження цін на енергоносії, пише Financial Times.
Споживчі ціни в зоні євро зросли на 6,9% у річному обчисленні за березень порівняно з 8,5% попереднього місяця і досягли найнижчого рівня з лютого 2022 року.
Падіння виявилося більш різким, ніж прогнозувалося, оскільки фондові ринки зросли на тлі публікації даних щодо інфляції Євростатом.
Проте базова інфляція, яка виключає витрати на енергію і продукти харчування, щоб дати краще уявлення про базовий ціновий тиск, досягла нового максимуму в 5,7% у березні порівняно з 5,6% у попередньому місяці. Інфляція цін на продовольство також зросла з 15 до 15,4%. Інфляція послуг зросла з 4,8% до 5%.
Економісти очікують, що ціни на енергоносії продовжуватимуть падати з року в рік, як це було після початку пандемії у 2020 році.
Також наголошується, що річна інфляція знизилася у 18 країнах, що входять до єдиної валютної зони, з 20 країн, де зростання цін становило понад 17% у Латвії, до 3% у Люксембурзі. Єдиними країнами, де інфляція не впала, були Словенія, де вона зросла, і Мальта, де вона залишалася стабільною.
Ситуація в Україні
Ми писали, що у лютому зростання споживчих цін в Україні сповільнилося до 0,7% з 0,8% у січні, повернувшись до рівня грудня.
У лютому 2022 року було зафіксовано інфляцію 1,6%, тож у річному вимірі за підсумками лютого цього року вона знизилася до 24,9% із 26% за підсумками січня і з 26,6% за підсумками грудня.
Нагадаємо, що, за даними Мінекономіки, падіння ВВП України за підсумками 2022 року оцінюється у 30,4% з похибкою у ±2%. Це найгірший показник за всю історію незалежності країни.