USD
НБУ
41.34
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.00
Готівка
45.65
Втрати орків: 5 6 8 9 8 0 (+1220)
USD
НБУ
41.34
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.00
Готівка
45.65

Фонд державного майна представив проєкт "Земельний банк"

Договори оренди укладатимуться на 14 років для однорічних насаджень та на 25 років – для багаторічних
Земля

В Україні зможуть купувати до 10 тис. га землі

Джерело: відкриті джерела

Фонд держмайна презентував проєкт "Земельний банк", який відкриває для аграріїв можливість взяти в оренду державні землі на прозорій та конкурентній основі через онлайн-аукціони Prozorro.Продажі. Про це інформує пресслужба ФДМ.

"Проєкт "Земельний банк" покликаний максимально ефективно використовувати земельні ресурси, які є у розпорядженні держави, та підтримати агровиробників, особливо тих, хто втратив свої землі через війну", – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що стартова вартість оренди становитиме 12% нормативно-грошової оцінки землі, а договори оренди укладатимуться на 14 років для однорічних насаджень та на 25 років – для багаторічних.

Рішення про перший пул земельних ділянок на 104 200 га, які стануть доступними для оренди, уряд може ухвалити вже найближчим часом.

Ділянки можуть бути виставлені на торги вже наприкінці червня – на початку липня 2024 року. Ці землі розташовані в різних регіонах України, що дає змогу аграріям зі всієї країни взяти участь в аукціонах.

Що таке "земельний банк"?

Земельний банк – це ринок оренди державних земель с/г призначення, які перебувають у користуванні державних с/г підприємств.

Очікується, що це дозволить українцям розпочати власну справу, орендувавши земельну ділянку через онлайн-аукціон на Prozorro.Продажі. 

Хто може брати землі в оренду?

Будь-хто: звичайні люди, фермери, ветерани війни, приватні підприємці або навіть аграрна компанія.

На скільки часу можна орендувати землю?

Залежно від категорії земельної ділянки:

  • на 14 років – для вирощування однорічних насаджень;
  • на 25 років – для вирощування багаторічних насаджень.
Читайте також:
Камала Гарріс випередила Трампа - перше опитування Камала Гарріс випередила Трампа - перше опитування
У США директор Секретної служби подала у відставку через напад на Трампа У США директор Секретної служби подала у відставку через напад на Трампа
Угорщина лякає, що блокуватиме Україні фінансову допомогу ЄС, якщо та не відновить транзит російської нафти Угорщина лякає, що блокуватиме Україні фінансову допомогу ЄС, якщо та не відновить транзит російської нафти
Підозру за хабар у 170 тис доларів отримав другий прокурор Підозру за хабар у 170 тис доларів отримав другий прокурор