Втрати росіян: 6 2 3 9 9 0 (+1270)
USD
НБУ
41.09
Готівка
41.30
EUR
НБУ
45.59
Готівка
45.95

Переселенці "обдурили" державу майже на 900 млн грн, - Рахункова палата

На даний момент невідомо, чи припинилися таким ВПО виплати

Фото ілюстративне

Джерело: Уніан

Переселенці неправомірно отримали щонайменше 893 млн грн. Про це повідомляє пресслужба Рахункової палати.

У відомстві зазначили, що у серпні 2022 року Мінсоцполітики і Держприкордонслужба обмінялися інформацією щодо переселенців, які перетинали державний кордон. Йдеться про осіб, які оформили допомогу на проживання. З’ясувалося, що понад 151 тисяча переселенців перетнули кордон і не повернулись, із них 94 тисячі і далі отримували виплати.

"Аудитори Рахункової палати підрахували: переселенці неправомірно отримали щонайменше 893 млн грн. На ці кошти можна було б придбати 5 "Байрактарів" або 610 дронів-камікадзе для ЗСУ. Також наразі невідомо, чи припинили виплати таким ВПО", - йдеться у повідомленні.

Як саме переселенці обманюють державу

У рахунковій палаті зазначили, що перевірити фактичне місцезнаходження переселенців, особливо тих, хто оформив статус ВПО через Дію, доволі складно. Це питання загострилося у січні 2023 року, коли контроль Нацсоцслужби за місцем проживання переселенців обмежили.

Цим і користуються переселенці.

Так, у Дніпрі переселенець К. оформив на себе і двох дітей допомогу на проживання, яку виплачували з березня по грудень 2022 року. Пізніше його дружина повідомила, що весь цей час діти були із нею в Грузії. А чоловік отримав 60 тисяч грн допомоги, надавши недостовірні дані.

Відомі й інші випадки. Наприклад, у Дніпрі і чоловік, і дружина упродовж 7 місяців отримували допомогу за свою малолітню дитину.

А в Києві чоловік, який у 2021 році переселився із Горлівки і не відповідав вимогам для виплат, скористався недоліками у законодавстві. Після повномасштабного вторгнення рф він переїхав із Подільського до Дарницького району й оформив допомогу на проживання, яку отримує і досі.

Кількість українських біженців, що зареєстровані для тимчасового захисту або в подібних національних схемах захисту в Європі, станом на 28 березня 2023 року сягала 5 млн 8,28 тисяч.

Нагадаємо, ми писали, що на Донеччині злочинці привласнили майже 5 млн грн "бойових" виплат військовим.

Читайте також:
Україна налаштована на співпрацю з МВФ і готова створити новий суд
Потреби України в зовнішньому фінансуванні на цей рік сягають загалом близько 38 млрд доларів, – Шмигаль
Про податки, корупцію, гральний бізнес та боротьбу з тіньовою економікою. Розмова з нардепкою від "ЄС" Ніною Южаніною
Україна не зможе за допомогою ATACMS знищити більшість військової авіації РФ, – Білий дім