Втрати росіян: 6 3 4 8 6 0 (+1060)
USD
НБУ
41.32
Готівка
41.60
EUR
НБУ
45.80
Готівка
46.30

Бельгія починає головування в Раді ЄС: Що серед пріоритетів?

Головування в Раді Євросоюзу змінюється за ротаційним принципом кожні шість місяців
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

1 січня 2024 року Бельгія перейняла головування в Раді Європейського Союзу від Іспанії. Про це передає "Європейська правда".

Головування в Раді ЄС змінюється за ротаційним принципом кожні шість місяців. Бельгійське головування триватиме у січні – червні 2024 року, після чого перейде до Угорщини.

У виданні нагадали, що раніше бельгійські прем'єр-міністр Александр де Кроо та міністерка закордонних справ Аджа Лябіб представляли програму головування своєї країни в Раді Євросоюзу.

"Серед іншого, вона передбачає обговорення реформування Євросоюзу, стимулювання інновацій та конкурентоспроможності економіки, захист зовнішніх кордонів ЄС, а також сприяння миру", – зазначають автори.

Де Кроо тоді говорив, що головування Бельгії надаватиме пріоритет внутрішнім реформам, які необхідні для збереження функціонуючого Європейського Союзу, та з огляду на можливе майбутнє розширення Євросоюзу на схід та Західні Балкани на південному сході.

"Така реформа, однак, не буде зосереджена на звуженні консенсусу та розширенні застосування кваліфікованої більшості – ідеї, які вже лунали в подібних дискусіях, та не мають підтримки всіх держав-членів", – наголошують у виданні.

Також там додають, що, крім того, на рівні голів бельгійського та українського МЗС раніше обговорювалось, що членство України в ЄС буде серед пріоритетів головування Бельгії в Раді Євросоюзу в першій половині 2024 року.

Новини за темою: Рада ЄС затвердила виділення 1 мільярда євро на боєприпаси для України

Раніше ми повідомляли, що Рада ЄС схвалила додаткове фінансування для навчання воїнів ЗСУ на 194 млн євро. Зазначалося, що загальна сума програми становить 255 млн євро.

Читайте також:
ЄС продовжив індивідуальні санкції проти Росії
Португалія закликає ЄС почати підготовку до вступу України
Щоб вступити до ЄС, Україні знадобиться навіть змінити Конституцію, – Стефанішина
ЄС, США і Британія підпишуть першу міжнародну угоду про використання штучного інтелекту, – ЗМІ