Втрати росіян: 6 2 3 9 9 0 (+1270)
USD
НБУ
41.09
Готівка
41.30
EUR
НБУ
45.59
Готівка
45.95

Перша в Україні операція із вживленням у кістку протеза: Пацієнт вже ходить і навіть керує автівкою

Через шість тижнів після операції протезисти закріпили останню частину конструкції – штучні стопи
Ветеран російсько-української війни, капітан ЗСУ, 56-річний Ігор Крупнов
Джерело: Михайло Радуцький Telegram

У Львівському Національному реабілітаційному центрі "Незламні" презентували результати першого в українській медицині випадку остеоінтеграційного протезування. Про це повідомляє народний депутат, голова Комітету ВР з питань здоров'я нації Михайло Радуцький в Telegram.

"В Україні провели унікальну першу операцію із вживленим у кістку протезом: пацієнт, який втратив обидві ноги, вже ходить і навіть керує автівкою", – написав нардеп.

Радуцький розповів, що через шість тижнів після операції із вживлення імплантів лікарі та протезисти Центру "Незламні" закріпили останню частину конструкції – штучні стопи. Тоді пацієнт одразу почав робити перші кроки. 

Новини за темою: За останні 48 годин ЗСУ провели значні операції на сході та півдні України, – британська розвідка

Наразі чоловік обходиться без візка, вмивається, чистить зуби, стоячи на штучних кінцівках та помалу ходить.

"Це найкращий спосіб протезування для людей, які втратили обидві ноги. Позаяк остеоінтегруючий протез, на відміну від класичного, більш мобільний та функціональний. Він дає змогу не просто ходити, а й відчувати", – додав голова Комітету ВР з питань здоров‘я нації.

Першим пацієнтом став ветеран російсько-української війни, капітан ЗСУ, 56-річний Ігор Крупнов. Восени авто, в якому чоловік їхав на завдання, підірвалося на міні, тоді він втратив обидві ноги. Прийшов до тями лише за кілька днів після поранення та зрадів, що лікарям вдалося зберегти йому життя.

Коли військовий почув про нову технологію протезування, захотів бути першим в Україні пацієнтом, якому частину протеза імплантують прямо в кістку. 

Для Ігоря було важливо не просто ходити, а й бігати на великі дистанції. У 2016 році чоловік подолав марафон. До важкого поранення мріяв на своє 60-річчя пробігти півмарафон, але війна підкорегувала ці плани. Тепер чоловік ставить за мету на протезах подолати дистанцію у 10 км.

Читайте також:
Латвія на початку 2025 року має намір провести міжнародний саміт "Коаліції дронів"
У Києві зловмисники намагалися проникнути на об'єкт Міноборони
У Вовчанську точаться бої всередині багатоповерхівок
Польща допоможе збивати російські ракети над Україною, щоб захистити АЕС