Втрати орків: 4 7 3 4 0 0 (+1260)
USD
НБУ
39.53
Готівка
39.85
EUR
НБУ
42.31
Готівка
42.90

Шестеро африканських лідерів планують у червні провести переговори з Україною та РФ

Ключове питання для обговорення – продовольча безпека Африки
Президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса
Джерело: Reuters

Шестеро африканських лідерів хочуть провести переговори з Україною і Росією щодо "ініціювання мирного процесу". Про це повідомляє AP News.

Теми для переговорів

Одне з ключових питань – як можна заплатити Росії, яка перебуває під жорсткими санкціями, за експорт добрив, яких потребує Африка.

Друге питання, яке планують обговорити африканські лідери, – це полегшення проходження більшої кількості зернових вантажів з України в умовах війни та можливість обміну полоненими. 

Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін і лідер України Володимир Зеленський дали згоду на те, щоб  окремо прийняти делегації президентів Південної Африки, Сенегалу, Єгипту, Республіки Конго, Уганди та Замбії.

Ці перемовини схвалені США, ЄС, ООН, Африканським Союзом і Китаєм.

Подвійна гра африканських лідерів

Зазначимо, що нещодавно посол США в Південно-Африканській Республіці Рубен Бріджіті заявив, що країна, ймовірно, передала Росії зброю та боєприпаси для війни в Україні. Про це повідомляє News24.

За його словами, Вашингтон упевнений у тому, що ПАР не дотримується своєї нейтральної позиції щодо російського вторгнення в Україну.

"Серед того, що ми відзначили, було причалювання вантажного корабля на військово-морській базі Саймонстаун у період з 6-го по 8 грудня 2022 року, з якого вантажили зброю та боєприпаси на судно, яке поверталося до Росії", – заявив Бріджіті.

Новини за темою: Чехія передасть Україні два зенітно-ракетні комплекси "Куб", – Павел

Посол повідомив журналістам, що уряд Сполучених Штатів серйозно поставився до цього питання.

"Озброєння росіян надзвичайно серйозне, і ми не вважаємо цю проблему вирішеною, ми хотіли б, щоб ПАР почала практикувати свою політику нейтральності", – наголосив дипломат.

Також Бріджіті розповів про інші побоювання США, включаючи участь ПАР у військових навчаннях з Росією та Китаєм, які співпали з річницею вторгнення РФ в Україну.

Крім того Путіна попросили не приїжджати до ПАР, щоб не арештовувати

Так, раніше президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса попросив главу Росії Володимира Путіна відвідати серпневий саміт БРІКС через Zoom, а не особисто, як домовлялися раніше.

"ПАР відмовилася підтримати санкції проти Росії або засудити її агресію в Україні. Однак нещодавня видача ордера на арешт Путіна Міжнародним кримінальним судом поставила правлячу партію Південної Африки в незручне становище", – зазначили в ЗМІ.

Річ у тому, що Південно-Африканська Республіка входить до країн, які підписали Римський статут, що зобов'язує її виконувати рішення МКС. Саме тому, в разі приїзду Путіна до ПАР, країна змушена буде його заарештувати.

Читайте також:
Військові можуть самостійно вирахувати виплати: Міноборони запустило спеціальний калькулятор
МВС Росії оголосило в розшук Зеленського, Порошенка і генерала ЗСУ: У МЗС України вже відреагували
Напередодні Великодня СБУ попереджає про спроби РФ створити конфлікти серед релігійних громад України
На т.о. Луганщині окупанти погрожують матерям відбирати немовлят: Це порушує Конвенцію щодо злочинів геноциду