Втрати орків: 4 9 1 0 8 0 (+1210)
USD
НБУ
39.43
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.85
Готівка
43.45

Експорт російської нафти впав, але експорт дизельного палива виріс до багаторічного максимуму

Експорт дизельного палива з Росії виріс до багаторічного максимуму в 1,2 млн барелів на добу, з яких 720 тисяч барелів на добу призначалися для ЄС
Джерело: відкриті джерела

Експорт російської нафти впав на 200 тис. барелів на добу у грудні до 7,8 млн барелів на добу, оскільки постачання сирої нафти до Євросоюзу скоротилося після набуття чинності ембарго ЄС на сиру нафту та обмеження цін G7. Про це йдеться у звіті Міжнародного енергетичного агентства.

Експорт дизельного палива з Росії виріс до багаторічного максимуму в 1,2 млн барелів на добу, з яких 720 тисяч барелів на добу призначалися для Європейського Союзу.

Рекордні знижки на російський еталонний сорт Urals призвели до того, що прибуток Росії впав на 3 млрд доларів на місяць до 12,6 млрд доларів.

У прогнозі ринку нафти на 2023 рік домінують дві карти: Росія та Китай. Цього року попит на нафту може зрости на 1,9 млн барелів на добу до 101,7 млн барелів на добу, що стане найвищим показником за всю історію, що погіршить баланс, оскільки постачання з Росії уповільнюються під повним впливом санкцій. Китай стимулюватиме майже половину цього зростання глобального попиту, навіть незважаючи на те, що форма та швидкість його відкриття залишаються невизначеними.

Після початкового обвалу російських відвантажень після набрання чинності 5 грудня ембарго ЄС на сиру нафту та обмеження цін Великої сімки експорт частково відновився, що підкреслює високий ступінь невизначеності щодо перспектив. Загалом за грудень відвантаження російської нафти знизилося загалом на 200 тис. бар./добу до 7,8 млн бар./добу, а загальна пропозиція нафти залишилася на рівні 11,2 млн бар./добу. Проте рекордні цінові знижки на російські еталонні експортні сорти до $40/бар. порівняно з North Sea Dated скоротили виторг на $3 млрд до $12,6 млрд минулого місяця – найнижчого рівня з лютого 2021 року – близько 83 доларів за барель, що на 18 доларів за барель нижче за пік листопада і практично не змінилося в порівнянні з минулим роком.

Читайте також:
ДБР виписало підозру голові ФСБ РФ Бортнікову і ще 20 "фсбешним" генералам
У Росії немає стільки сил, як на початку вторгнення, щоб повторити наступ на Київ, - Зеленський
РФ почала наступ раніше запланованих термінів і розширила зону боїв майже на 70 км, – Сирський
Зеленський про захист Харківщини: РФ не дійшла до основних ліній оборони