USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 5 1 1 0 (+1270)
USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65

Зеленський заявив, що шокований реакцією міжнародних організацій на підрив Каховської ГЕС

За словами президента, йому б дуже хотілося подякувати міжнародним організаціям, які підтримали Україну, однак їх немає
Зеленський
Президент України Володимир Зеленський у Києві розмовляє з журналістами Washington Post, 1 травня 2023 р.
Джерело: The Washington Post

Президент України Володимир Зеленський заявив, що шокований відсутністю реакції міжнародних організацій на наслідки підриву Каховської ГЕС російськими військами. Про це український лідер сказав в інтерв'ю німецькому виданню Bild.

Глава держави зазначив, що йому б дуже хотілося подякувати міжнародним організаціям, які підтримали Україну, однак їх немає.

"Представники ООН і Червоного Хреста не прибули туди. І ми не отримали жодної відповіді, тільки "це дуже складно", у нас інший мандат", – зазначив Зеленський.

Він також переконаний, що ці організації мали першими прибути на Херсонщину для порятунку людей, але цим зайнялися наші поліцейські, рятувальники, місцева влада та прості українці.

Зеленський розповів: в міжнародних організаціях відповіли Україні, що "це дуже складно (затоплення Херсонщини, – ред.), це не наш мандат, ми не маємо підстав бути там".

Водночас президент наголосив, що зараз на місці теракту працюють українські поліцейські, рятувальники і просто люди, які хочуть допомогти.

Реакція ООН на підрив Каховської ГЕС

Варто зазначити, що відразу після російського теракту в Каховці від Організації Об'єднаних Націй не було жодних коментарів.

Ну що найдивніше, так те, що того ранку, коли сталася трагедія, на сторінці ООН замість оперативної реакції опублікували пост з нагоди дня російської мови.

І вже за кілька годин Twitter-аккаунт управління Організації Об'єднаних Націй в Україні висловився з приводу трагедії, заявивши, що "Цивільні особи і цивільна інфраструктура – не мішені".

Нагадаємо, рано-вранці 6 червня в Херсонській області сталася масштабна трагедія через підрив Каховської дамби російськими окупантами. Внаслідок теракту вода затопила багато прибережних населених пунктів регіону. Відомо, що через підтоплення є жертви як серед людей, так і серед тварин.

Детальніше про підрив Каховської греблі та як можна евакуюватися з потенційно небезпечних районів – читайте тут.

Про актуальну ситуацію в Херсонській області ми сьогодні розповіли в цьому матеріалі.
Читайте також:
Зеленський схвалив підвищення податку на прибуток банків Зеленський схвалив підвищення податку на прибуток банків
Зеленський в останню мить скасував онлайн-брифінг для сенаторів США, а низка республіканців залишила конференцію: У чому причина? Зеленський в останню мить скасував онлайн-брифінг для сенаторів США, а низка республіканців залишила конференцію: У чому причина?
Без РФ: Асамблея Міжнародної морської організації обрала новий склад своєї Ради Без РФ: Асамблея Міжнародної морської організації обрала новий склад своєї Ради
В Україні нова фаза війни: Головне з інтерв’ю Зеленського AP В Україні нова фаза війни: Головне з інтерв’ю Зеленського AP