USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45
Втрати орків: 2 0 9 9 4 0 (+470)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45

Збитки на 176 млн гривень: Двом посадовцям "Центренерго" повідомили про підозри

У 2020 році між ПАТ "Центренерго" та приватною компанією було укладено угоди на закупівлю електроенергії
Центренерго
Центренерго
Джерело: відкриті джерела

Детективи Національного антикорупційного бюро повідомили про підозру колишньому члену дирекції та ексначальнику департаменту "Центренерго", а також керівнику приватної компанії "Юнайтед Енерджі" у завданні понад 176 млн гривень збитків державному енерговиробнику. Про це інформує пресслужба НАБУ.

"Зважаючи на те, що місцеперебування колишніх посадових осіб "Центренерго" не встановлене, про підозру їм повідомили у порядку ст. 135, ст. 278 КПК України", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у 2020 році між ПАТ "Центренерго" та приватною компанією – переможцем аукціону було укладено угоди на закупівлю електроенергії. Приватна компанія здійснила частковий відбір електроенергії, а тому була зобов'язана сплатити штраф. Проте надалі між товариством та компанією було укладено додаткові угоди, які виключили з основних угод положення про дозволені межі відхилення від обсягів відібрання електроенергії у розмірі 5% від договірного обсягу.

"Ці зміни дозволяли приватній компанії відбирати будь-який обсяг електроенергії, незважаючи на те, що умовою проведених аукціонів було гарантоване відібрання договірного обсягу електроенергії", – розповідають у САП.

У межах розслідування встановлено, що указані додаткові угоди були підписані заднім числом та мали на меті уникнення сплати штрафу приватною компанією за невідбір законтрактованої електроенергії.

У результаті таких дій ПАТ "Центренерго" недоотримано доходу на суму понад 176,8 тис. гривень – саме стільки коштів приватна компанія мала сплатити за невиконання зазначеного обов’язку.

Читайте також:
Очікуємо, що тарифи на електроенергію для населення до кінця року не підвищаться, – Галущенко Очікуємо, що тарифи на електроенергію для населення до кінця року не підвищаться, – Галущенко
Як працюватиме система пільг після підвищення тарифів на електроенергію: Відповідь Мінсоцполітики Як працюватиме система пільг після підвищення тарифів на електроенергію: Відповідь Мінсоцполітики
НКРЕКП планує відмінити граничні ціни на електроенергію для бізнесу НКРЕКП планує відмінити граничні ціни на електроенергію для бізнесу
На ДП На ДП "Укрспирт" викрили злочинну схему продажу пального за завищеними цінами, збитки сягнули понад 55 млн гривень