USD
НБУ
36.57
Готівка
37.22
EUR
НБУ
39.26
Готівка
40.30
Втрати орків: 2 1 4 6 6 0 (+890)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.22
EUR
НБУ
39.26
Готівка
40.30

Закликав до знищення України. Російському акторові-пропагандисту Машкову повідомлено про підозру

Фігурант входить до найближчого оточення вищого військово-політичного керівництва РФ
Російський актор Володимир Машков
Джерело: відкриті джерела

Служба безпеки зібрала доказову базу на російського актора Володимира Машкова, який публічно виправдовує збройну агресію РФ. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

За даними спецслужби, фігурант входить до найближчого оточення вищого військово-політичного керівництва країни-агресора.

"Після початку повномасштабного вторгнення він неодноразово виступав на підтримку окупантів під час масових заходів за участю Путіна. Також на власному Telegram-каналі та персональній сторінці Instagram із загальною аудиторією понад 200 тисяч підписників Машков регулярно героїзує воєнні злочини рашистів", – зазначають в СБУ.

Крім того, у своїх численних інтерв'ю та виступах в ефірах центральних російських каналів він закликав до "приєднання" Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей України до складу Росії.

Водночас Машков незаконно приїжджав до тимчасово окупованих Криму та східних районів України для участі в пропагандистських заходах на підтримку агресивної війни проти нашої держави.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили Машкову про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);
  • ч. 1 і ч. 3 ст. 436-2 (виправдання, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників);
  • ч. 1 і ч. 2 ст. 332-1 (порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї).

Наразі Машков перебуває на території Росії. Тривають комплексні заходи щодо притягнення його до відповідальності за злочини проти України.

Нагадаємо, Служба безпеки України та Офіс генерального прокурора зібрали масштабну доказову базу на 170 сенаторів Ради федерації Федеральних зборів РФ, які сприяли тимчасовій окупації частини Східного та Південного регіонів України. 

Читайте також:
Білорусь за рік передала Росії понад 130 тонн боєприпасів Білорусь за рік передала Росії понад 130 тонн боєприпасів
СБУ повідомила про підозру ще вісьмом колаборантам, зокрема СБУ повідомила про підозру ще вісьмом колаборантам, зокрема "міністру транспорту" Криму
Контролював великий агрохолдинг у кількох областях: СБУ арештувала багатомільйонні активи російського депутата в Україні Контролював великий агрохолдинг у кількох областях: СБУ арештувала багатомільйонні активи російського депутата в Україні
Іран допомагає Росії будувати завод з виробництва Іран допомагає Росії будувати завод з виробництва "Шахедів", – деталі