USD
НБУ
36.57
Готівка
37.23
EUR
НБУ
39.35
Готівка
40.30
Втрати орків: 2 1 0 3 5 0 (+410)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.23
EUR
НБУ
39.35
Готівка
40.30

Є чотири причини. Військовий експерт пояснив прагнення РФ захопити Бахмут за будь-яку ціну

Контроль над Бахмутом дає можливість ЗСУ тримати Краматорськ і Слов'янськ поза зоною впливу окупаційних військ
Бахмут_2
Джерело: (с) Андрій Дубчак

Російські війська всіма силами намагаються захопити Бахмут одразу з кількох причин. Зокрема, місто має для ворога економічне та політичне значення. Про це в ефірі UWN заявив військовий експерт Дмитро Снєгирьов.

Він зазначив, що контроль над Бахмутом дає можливість ЗСУ тримати агломерацію – Краматорськ, Слов'янськ – поза зоною впливу окупаційних військ.

"З виходом (ЗСУ, – ред.) з Бахмута окупанти отримують важливість подальшого просування в ключові міста української оборони", – наголосив експерт.

Також, за словами Снєгирьова, зі взяттям Бахмута окупанти вирішують для себе й економічне питання – контроль над водозабором. Це вирішить питання водопостачання окупованих територій. При цьому йдеться як про питну, так і технічну воду.

Новини за темою: Боєць ЗСУ: Тримати Бахмут доцільно – там укріплені позиції, підготовлені війська і є підкріплення

Крім того, захоплення міста дає російським військам відсунути ЗСУ від ключової для противника залізничної станції у Волновасі, яку окупанти використовують для перекидання особового складу, важкої бронетехніки та паливно-мастильних матеріалів.

Відповідно завдання окупантів – відсунути ЗСУ на відстань, яка не дозволяє тримати Волноваху під вогневим контролем, пояснив він.

"Четверте, ключове значення Бахмута – це виключно політичне. Російським окупантам конче необхідно продати внутрішньому споживачеві якусь бодай умовну перемогу, бо, наприклад, взяття населеного пункту Сакко і Ванцетті, в якому до війни проживали мешканці, навряд чи можна назвати воєнним успіхом окупаційної армії", – сказав Снєгирьов.

Що зараз відбувається в Бахмуті?

Як зазначають у мерії міста, евакуація з Бахмута сповільнилася до мінімуму.

Заступник мера Олександр Марченко повідомив, що щодня з міста евакуюють від п'яти до десяти людей, порівняно з 600, які залишали місто, коли евакуація була на піку.

В той же час він додає, що противник продовжує завдавати ударів по багатоповерхових будинках і житловому сектору.

"Противник завдає ударів по місту всіма можливими способами", – сказав він.

Раніше

Згідно з даними ISW, російським військам, попри всі наступальні операції, найближчим часом не вдасться ні оточити, ні захопити місто

Читайте також:
У Новий Таволжанці ліквідований російський полковник Стесєв. Губернатор підтвердив втрату Росією контролю над селищем У Новий Таволжанці ліквідований російський полковник Стесєв. Губернатор підтвердив втрату Росією контролю над селищем
Скандал з укриттями: Голови РДА запропонували Кличку відмовитися від суміщення посад. Мер відповів Скандал з укриттями: Голови РДА запропонували Кличку відмовитися від суміщення посад. Мер відповів
Український уряд наближається до ухвалення рішень Гаазького трибуналу щодо Росії, – Чубаров Український уряд наближається до ухвалення рішень Гаазького трибуналу щодо Росії, – Чубаров
В Україні з'явиться село, назване на честь Залужного В Україні з'явиться село, назване на честь Залужного