USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 7 3 9 0 (+1080)
USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30

Війна в Україні змусила покинути свої домівки більше ніж 16 млн осіб

Близько 1,2–1,7 млн українців обрали напрям на схід до Російської Федерації
переселенці біженці евакуація потяг_2

Українські біженці

Джерело: Уніан

На кінець 2022 року 71 мільйон людей у всьому світі жили як внутрішні переселенці. Це на 20% більше, ніж було в попередньому 2021 році, і це найвище число коли-небудь зареєстроване. Зафіксовано 60,9 млн внутрішніх переміщень або переміщень протягом року, що на 60% більше, ніж у 2021 році, і це також найвищий показник за всю історію спостережень. Про це заявив президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

За його словами, кількість переміщень, пов’язаних з конфліктами і насильством, зросла майже вдвічі – до 28,3 мільйона осіб. Багато в чому завдяки агресії Російської Федерації в Україні.

"Війна в Україні напряму зачепила 16 мільйонів осіб – це найвищий показник, коли-небудь зареєстрований для будь-якої країни", – сказав він.

І додав, що внутрішні переміщення є глобальним явищем, але майже три чверті внутрішньо переміщених осіб у світі проживали лише в 10 країнах. Це – Сирія, Афганістан, Конго, Колумбія, Ефіопія, Ємен, Нігерія, Сомалі, Судан та Україна. Як ви бачите, ми опинилися в компанії переважно тих країн, в яких конфлікти не вщухають останні 50 років.

"Після початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації почався великий перерозподіл населення України, трендом є рух на Захід. Більшість українців попрямували зі сходу чи півдня до центральної і західної частини нашої країни, це було приблизно 5 мільйонів осіб. Хтось поїхав ще далі, люди поїхали до країн Європи і їх стало приблизно 6 мільйонів. Близько 1,2–1,7 млн наших співгромадян обрали напрям на схід до Російської Федерації. В результаті цього значно збільшилось населення центру та заходу України", – розповів Воскобойник.

Він підсумував, війна з РФ може продовжитися на найближчі роки і навіть на десятиріччя. Отже, внутрішньо переміщені особи перетворяться на постійних мешканців тих територій, де вони зараз живуть.

"Тож ми повинні вже зараз це зрозуміти і відповідно діяти, створювати для тих людей нові робочі місця, нові умови для соціалізації та життєвої реалізації і сприймати їх не як тимчасових мешканців, які колись поїдуть, а як постійне населення цих територій", – резюмував президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування.

Нагадаємо, уряд України вирішив розширити допомогу, яку надають переселенцям. Йдеться про людей, які повернуться додому з-за кордону. Зміни стосуються внутрішньо переміщених осіб та українських шукачів притулку, які повертатимуться з-за кордону і ще не встигли працевлаштуватися в Україні та не мають власних джерел доходів.

Раніше Кабінет міністрів прийняв постанову, яка розширює можливості призначення допомоги малозабезпеченим, щоб ті родини, які опинились у ризику бідності, могли активніше нею користуватися.

Читайте також:
У Німеччині вимагають скасувати допомогу українським біженцям, уряд відмовляється У Німеччині вимагають скасувати допомогу українським біженцям, уряд відмовляється
Спільний з державою проєкт: Кропачов допоміг 150 переселенцям з прихистком на Київщині Спільний з державою проєкт: Кропачов допоміг 150 переселенцям з прихистком на Київщині
Робота в Литві: Які вакансії і зарплату пропонують українським біженцям Робота в Литві: Які вакансії і зарплату пропонують українським біженцям
Угорщина не видаватиме Україні військовозобов’язаних біженців, – віцепрем’єр-міністр Шем’єн Угорщина не видаватиме Україні військовозобов’язаних біженців, – віцепрем’єр-міністр Шем’єн