Сьогодні, 3 квітня, до Києва з візитом прибула генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич. Про це у Twitter повідомила заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.
Вона зазначила, що сторони обговорили подальші кроки, необхідні для відновлення справедливості та притягнення російських воєнних злочинців до відповідальності.
"Рада вітати генерального секретаря Ради Європи Марію Пейчинович-Бурич у Києві. Подякувала за ініціативу Ради Європи щодо створення Реєстру збитків, завданих агресією Росії", – написала Джапарова.
Pleased to welcome @coe Secretary General Marija Pejčinović Burić @MarijaPBuric in #Kyiv. Thanked for #CoE’s initiative to establish the Registry of Damages caused by aggression. We discussed further steps needed to restore justice and hold war criminals accountable. pic.twitter.com/dbQLYwvMfn
— Emine Dzheppar (@EmineDzheppar) April 3, 2023
Також заступниця міністра закордонних справ розповіла, що сьогодні в Україні з візитом перебуває також генеральний директор ЮНЕСКО Одрі Азуле.
"Візит очільниці ЮНЕСКО до України є величезним знаком підтримки наших зусиль із захисту та відновлення сфер культури, освіти, науки, молоді, спорту та медіа в Україні. Ці питання стоять на порядку денному сьогодні", – написала Джапарова.
As a President of @ukr_nat honored to welcome in #Kyiv @AAzoulay. The visit of @UNESCO DG to #Ukraine is a huge sign of support for our efforts to protect & restore spheres of culture, education, science, youth, sport & media in . These issues are on today’s agenda. pic.twitter.com/gb4Pb24HVq
— Emine Dzheppar (@EmineDzheppar) April 3, 2023
Додамо, що це не єдині сьогоднішні візити високих гостей. У столицю також прибув віцеканцлер – міністр економіки Німеччини Роберт Габек. За даними видання Spiegel, мета візиту – обговорення питань про відновлення України і про розвиток співпраці в галузі енергетики.
Габек зазначив, що його візит повинен стати сигналом про те, що Німеччина вірить в перемогу та відновлення нашої країни і готова в цьому допомогти. Він додав, що в інтересах Європи не тільки підтримати Україну, а й зробити її економічно сильним партнером у майбутньому.
Раніше ми писали, що Німеччина розглядає можливість модернізації української ГТС для транспортування водню.